Atatürk ve Atatürkçülük - Tarık Zafer Tunaya - Kronik Kitap

9786256989573
%
40
İndirim
78.00 TL 120.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
72.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Atatürk ve Atatürkçülük Ürün Açıklaması

Devrim Hareketleri İçinde ATATÜRK ve ATATÜRKÇÜLÜK
“Atatürk, geçmişle gelecek arasında, değiştirilmesi gerekenle deği¬şik düzen arasındaki geçişi başarı ile temsil edebilmiştir. Atatürk’e ‘Bü¬yük sıfatını vermemiz bu tarihsel davranışının anlamıdır. Yıldırım hızı ile değişen olaylar ve gelişen akımlar ortasında, o her sözü ve tutumu ile her zaman devrimci ve gerçekçi kalmasını bilmiştir. Ata¬türkçülüğün temel ve değişmez çizgileri de bu suretle ortaya çıkar.”
“Michelangelo’nun bir şiirinde söylediği gibi; her mermer bloğunda bir Venüs heykeli saklıdır. Gerçek sanatçı bu heykeli, o kaya parçasından çıkarana derler. Atatürk de Türk milletinde bu ruhu, bu görkemli varlığı sezen ve ona şekil veren Büyük İnsan’dır.”
Tarık Zafer Tunaya

Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya kitabın ilk bölümünde Atatürkün hayatı, liderliği, fikirleri, devrimleri ve Türk toplumuna yaptığı katkıları ayrıntılı bir şekilde ele alırken, aynı zamanda Atatürkçülük fikrinin Türk toplumu üzerindeki etkilerini de inceliyor. Tunaya ikinci bölümde belgeler ışığında Cumhuriyet tarihinin dönüm noktalarını yorumlarken, üçüncü bölümde Osmanlı İmparatorluğundan Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti rejimine geçişi tüm yönleriyle inceliyor. 
Yaşamı boyunca Atatürk’ü ve Türk Devrimi’ni incelemiş, Millî Mücadele’yi ve sonrasını tüm sebep ve sonuçlarıyla ele almış, değerlendirme yaparken, tarafsızlığını bilimin ön şartı saymış değerli bilim insanı, özellikle Meşrutiyet ve Cumhuriyet alanında çalışmalarıyla tanınmış hocaların hocası Tarık Zafer Tunaya’nın Atatürk ve Atatürkçülük kitabı Atatürk ve Cumhuriyet tarihine meraklı herkesin okuyabileceği bir başucu kitabı…

Marka
Kronik Kitap
Yazar
Tarık Zafer Tunaya
Sayfa
368Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2023

Atatürk ve Atatürkçülük Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı