Yayınevi
 Yazar
 Fiyat
 Kargo Ücretsiz
 Hızlı Gönderi

Kitap Seç Al

YENİ ÜRÜN
Yorgun Zaman Düşleri - Suat Ak - Rasyo Yayıncılık %80
5.00 TL 1.00 TL
YENİ ÜRÜN
Dengesiz Güçler Merkezi Avrasya - Haktan Birsel - IQ Kültür Sanat Yayıncılık %79
14.00 TL 3.00 TL
YENİ ÜRÜN
Sırça Köşk - Sabahattin Ali - Yapı Kredi Yayınları %37
8.00 TL 5.04 TL
YENİ ÜRÜN
Satranç Ağacı - Şafiye Mutlu - Sokak Kitapları Yayınları %64
13.89 TL 5.00 TL
YENİ ÜRÜN
Hindistan Beni Çağırdı - Neslihan Kayalar - Ganj Kitap %89
18.00 TL 2.00 TL
YENİ ÜRÜN
Yaşamak Sorumluluktur - Leziz Onaran - Bilgi Yayınevi %73
18.52 TL 5.00 TL
YENİ ÜRÜN
Üniversite ve Hayat Yolunda Başarı - Temel Demir - Az Kitap %80
20.00 TL 4.00 TL
YENİ ÜRÜN
Melek ve Şeytanın Romanı - Adem Özbay - Az Kitap %87
20.00 TL 2.67 TL
YENİ ÜRÜN
Lütfen Canımı Yakma - Hamit Ahlatlı - Sokak Kitapları Yayınları %82
16.67 TL 3.00 TL
YENİ ÜRÜN
Beyaz Kitap - Onur Dikmeci - Hamle Yayınevi %76
16.67 TL 4.00 TL
YENİ ÜRÜN
Tuhaf Bir Genç - Habib Umutlu - Sokak Kitapları Yayınları %73
14.81 TL 4.00 TL
YENİ ÜRÜN
Karartılmış Yıldızlar - Mehmet Alkanalka - Sokak Kitapları Yayınları %78
23.15 TL 5.00 TL
YENİ ÜRÜN
Sus - Uğur Ziya Şimşek - Sokak Kitapları Yayınları %78
13.89 TL 3.00 TL
YENİ ÜRÜN
Avzem - Zeki Kayar - Sokak Kitapları Yayınları %78
18.52 TL 4.00 TL
YENİ ÜRÜN
Geçmiş Gelecek Ya Da Şimdi - Banu Demir - Sokak Kitapları Yayınları %78
23.15 TL 5.00 TL
YENİ ÜRÜN
Zamansız Ayrılık - Hasan Akkuş - Ares Yayınları %87
15.00 TL 2.00 TL
YENİ ÜRÜN
Mevsimimiz Yalnızlık - Hasan Akkuş - Ares Yayınları %87
15.00 TL 2.00 TL
YENİ ÜRÜN
Child Bride - Andrea And - (İngilizce) Nemesis Kitap %85
13.00 TL 2.00 TL
YENİ ÜRÜN
Kuytuda Büyür Hayat - Fügen Ünal Şen - Özgür Yayınları %71
7.00 TL 2.00 TL
YENİ ÜRÜN
El - Mustafa Gül ve Diken - Turan Küçükkaya - Yayın B %85
13.50 TL 2.00 TL
YENİ ÜRÜN
Lolipop Pabuçlar - Joanne Harris - Altın Kitaplar %40
27.50 TL 16.50 TL
YENİ ÜRÜN
Dolunay - Jessica Andersen - Harlequin %71
13.90 TL 4.00 TL

Kitap

Kitap insanın kendini bilmesini sağlar. Zira kitap okumak; beşikle başlayıp mezara kadar devam bir yolculuğa benzetmek yanlış olmaz. Eğer okumak okulla beraber bitiyorsa adı okumak değildir zaten. Doğduğumuzda hiçbir bilgiye sahip değilizdir. Hayatımız boyunca birçok bilgi biriktiririz. Bu birikimde kitapların, kitap okumanın rolü elbette çok büyüktür. Medeniyet bizden önceki kuşakların ortaya koyduğu bilgi ve okumaların bir toplamıdır. Biz de e medeniyet yolunda kendimizden önce gelen kitaplarını okumakla bu kervana katılabiliriz. Ya da Descartes’in ifadesiyle “En iyi kitapların okunması, geçmiş yüzyılların en büyük insanlarıyla konuşmak gibidir”. Zira hiçbir şey kitap okumanın yerini tutamaz. İnsan olmanın ilk şartı kendini bilerek okumaktır. Çünkü insan okumak ile kendini tanır ve hayat yolunda yelkenlerini kitaplar ile şişirir. Yolculuğunda varmak istediği hedefe en hızlı ve en kısa şekilde ulaşır.

Kitapsız hayatın kör, sağır ve dilsiz yaşamak olduğunun altını birçok düşünür, yazar, felsefeci, matematikçi, bilim insanı, kadın-erkek az çok kendini bilen ve tanıyan çizmiştir. Montaigne, "Ben kitaplarımı değil, kitaplarım beni ortaya çıkarmıştır" sözü ile insanın kendini gerçekleştirmesini ve benliğini kazanmasını ne kadar veciz ifade etmiştir. İnsan için gerekli değerlerin görünür hale gelmesi için Kafka bakın ne der: "Bir kitap, içinizdeki donmuş değerleri parçalayarak bir balta olmalıdır." Lord Byron’ın vurguladığı gibi, “Bir damla mürekkep bir milyon kişiyi düşündürebilir” iken, “Yabani uluslar dışındaki her ülke kitaplar tarafından yönetilir” diyen Voltaire’ı unutmamak gerektir. Yoksa “Yetişen zekâları kitaplarla beslemeyen uluslar, yıkılmaya mahkûmdurlar” diyen Ovidius’un dikkati çektiği durum karşımıza gelip çatar.

Okumak iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister. Okuma bir arayıştır, hakikati, doğruyu, güzeli arayış. Her arayış içinde bulma heyecanını barındırır. Bulursunuz, ikinci, üçüncü... Arayışlar başlar. Umut ve heyecan, okumanın ayrılmaz iki vasfıdır. Okuma insanlığın, umut ve heyecan da canlılığın şartıdır. Unutmamak gerekir ki cümleler zihnimize gerçekleri çakan çiviler gibidirler. Kitap olan kitapların içindeki cümle ve kelime çivileri hayatı bir arada tutmamız, evrenle senkronize tınıyı vermemiz, bitmeyen yaşam enerjimiz, hayatın çemberinden yara almadan selamete çıkmamız adına en değerli yardımcılarımız olurlar.

Kitap elinizde tuttuğunuz bir rüyadır” diyen Neil Gaiman’a kulak vermek yerinde olur. Çünkü yeni buluşlar yapan insanların çoğu rüyalarında kendilerine görünen bir ilham veya ipucu sayesinde sonuca ulaşırlar. Kreatif düşünmek dünyaya ve olaylara farklı gözlüklerle bakabilmekle olabilir. Her bir kitap farklı bir gözlükle dünyaya bakmak anlamına gelir. Uyumadan önce yoğunlaşılan düşünce ve konular uykuda ve rüyalarda pekişir. Bu sırada beyin bilinçaltımızda düşündüğümüz veya çözüm aradığımız bir konuyla, okuduğumuz kitapta hiç ilgisizmiş gibi görünen bir başka fikir veya olay arasında bir düşünce bağlantısı yakalayabilir. Dolayısıyla hemen uyku öncesi okunan bir kitaptaki bilgiler çözüm aradığınız konularla ilgili farklı yönlerin beynimizde uyarılma olasılığını çoğaltmaktadır.

Günümüzde, özellikle internet çağında odaklanmak ve konsantrasyon ciddi bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. TV, internet, sosyal medya an be an çevremizde kısa, görüntülü, sesli dikkatimizi dağıtmakta birbirleriyle kıyasıya rekabet eden uyarılar vardır. Bu uyarıların etkisiyle oradan oraya sürüklenmek konsantrasyon ve odaklanma becerilerimizi olumsuz etkiler. Özellikle yatmadan önce 15 – 20 dakika kitap okuma alışkanlığı edinmek, gün içinde kaybetmeye meylettiğiniz odaklanma becerisini toparlar.

Yolu okumaktan geçen herkes için kitap okumanın temeli çocuklukta atılır. Kendisine kitap okunan çocukların dil gelişmesi sağlıklı olur. Kitap okuyan çocukların iletişim kapasiteleri artar. Günümüz bilgi ve iletişim toplumunda kendini iyi ifade eden kişilerin başarılı olduğunu vurgulamaya bile gerek yoktur. Yeme içme gibi düzenli yapılan kitap okumaları çocukların kolay öğrenme ve doğru hüküm verme kabiliyetlerinde büyük öneme sahiptir.