Gizli Bir Hazine - Saniye Bencik Kangal - Kronik Kitap

9786256774520
%
35
İndirim
61.75 TL
95.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Gizli Bir Hazine - Saniye Bencik Kangal - Kronik Kitap

Nefes’in maceraları hız kesmeden devam ediyor! Bu kez esas zenginliğin peşine düşmüşken kendini bir anda kickboks salonunda buluyor. Bir yandan hakkında hiçbir şey bilmediği bir spor dalını öğrenmeye çalışıyor bir yandan da çok sevdiği pembe kalpli çoraplarının gazabına uğruyor. Üstelik bu kez herkesin gözü önünde! Bu utanç verici olayın unutulması ise biraz zaman alacak gibi görünüyor. Neyse ki Nefes’in onu anlayan, kusurlarıyla kabul eden, saçmalıklarına birlikte gülebildiği arkadaşları ve sevgi dolu bir ailesi var. 
Sosyal medyada “Akademisyen Anne” hesabı ile yüzbinlerce anne babaya gelişim destek önerileri veren, çocuk gelişimi alanında ülkemizin en üretken ve değerli isimlerinden Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’dan yepyeni bir seri: Hayat Dediğin…
Ne de olsa hayat dediğimiz, gizli bir hazine!

***

Bu seriyle hayatın inişli çıkışlı yollarında birlikte ilerleyecek, nesiller arası iletişimden arkadaşlığa, okul hayatından maceraya, iyisiyle kötüsüyle her türlü duyguya ve duruma şahitlik edeceğiz. Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın eğlenceli ve içten kalemi bu kez okul çocuğu Nefes karakteriyle vücut buluyor; bir çocuğun gözünden hayatın karşımıza neler çıkarabileceğini her kitapta farklı bir temayla irdeliyor.

Müfredat temaları: NESİLLER ARASI İLETİŞİM, DUYGULAR, ÇOCUK DÜNYASI, ZAMAN VE MEKÂN, HAYAT BECERİLERİ, ERDEMLER

Özgeçmiş

Doç. Dr. Saniye BENCİK KANGAL 1980 yılında Ankara’da du¨nyaya geldi. Uzun bir eğitim maratonunun ardından 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölu¨mu¨’nden mezun oldu. Aynı yıl özel bir zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezinde çocuk gelişimci, 2004 yılında ise özel bir anaokulunda eğitim koordinatöru¨ olarak görev yaptı. Daha sonra alandaki deneyimlerini akademik deneyimlerle birleştirmek isteyerek Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölu¨mu¨’nde akademisyenlik yolculuğuna başladı. Üstu¨n yetenekli çocuklar u¨zerine hazırladığı tezleriyle yu¨ksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Öğrenme maratonu asla bitmeyen Saniye Bencik Kangal 2011 yılında öğretim görevlisi, 2014 yılında yardımcı doçent, 2017 yılında doçent unvanlarını aldı. 

2017 yılında çıkan Korkma! İyi Bir Annesin isimli ilk kitabının ardından Oyunperest (2018), Evlat (2019), Çocuğumun Beyninde Neler Oluyor (2021) kitaplarıyla anne babaların; Sana Kek Yaptım, Du¨nya Kadar Çocuk, Kakaloji, Kakademi ve Kakazoo, Balyanaklar için Mahremiyet Kitabı, Zorbalığa Karşı Taktiklerim Var ve Cesaret Hep Yanımda kitaplarıyla çocukların hayatına dokunmayı amaçladı. Kitapları, ebeveynlik kategorisinde en çok tercih edilen kaynaklar arasında yer aldı. Tu¨rk Kızılayı için hazırladığı Eğlenceli Gelişim Etkinlikleri isimli kitabı 3 farklı dile çevrilerek u¨lke çapında tu¨m dezavantajlı çocuklara dağıtıldı.

2022 yılında ilki Darıca’da olmak u¨zere Mersin, Bursa, Hatay, Ankara, Kayseri, Gaziantep ve Sivas’ta Akademisyen Anne Anaokullarını kurmuştur. Okulları için hazırladığı programında bağımsız du¨şu¨nme becerileri gelişmiş, farklılıklara saygı duyabilen, geleneklerine bağlı ama du¨nyayı tanıyan, çağdaş, geleneksel ve modern (ÇAGEM) temelli eğitim yaklaşımıyla çok yönlu¨ çocuk gelişimini desteklerken çocuklar

Marka
Sayfa
96Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler