Ortaokul 5.Sınıf Kitapları

Ortaokul, çocuğun öğrenim hayatında ilkokul sonrası devam ettiği önemli bir geçiş sürecidir. Tanım itibariyle öğrencileri genel eğitim yoluyla bir yandan hayata, bir yandan da liseye hazırlayan, dört yıllık okul ya da ilkokulu takip eden eğitim dönemi olarak adlandırılır. 2012 yılında yapılan düzenlemelerden sonra, öğrencilerin öğrenim gördüğü birinci 4 yıl (1, 2, 3, 4. sınıflar) ilkokul, ikinci 4 yıl (5, 6, 7, 8. sınıflar) ortaokul ve üçüncü 4 yıl (9, 10, 11, 12. sınıflar) ise lise şeklinde isimlendirilmeye başlandı.

5. sınıf çağı, çocukluğun bittiği, ergenliğe hazırlığın başladığı bir dönemdir. Günümüz çocukları çeşitli araştırmalara göre daha çabuk olgunlaştığı belirtilmektedir. Bir yandan kız-erkek arkadaşlığı gibi ergenlikle ilgili yaşantılar diğer yandan ebeveyne karşı gelme, ruh halinde değişkenlikler söz konusudur. Bu arada çocuklar arkadaşlarına aşırı derecede değer vermeye başlarken, anne-babanın hayatla alakalı görüşlerini arkadaşlarının aileleri ile karşılaştırmaya da başlar. Bu dönemde çocuklarla iletişimin sürdürülmesi ve gerek duyduğunda yanında olmak çok önemlidir. Ayrıca bu çağda kız ve erkek çocuklarda fizikî değişiklikler gözlenir. Anne-baba çocukların vücutlarındaki değişim hakkında konuşurken çok dikkatli olmalıdır zira bu konuda çok hassastırlar.

5. sınıfta ev ödevleri zorluluk derecesi artar. Ödevleri için gerekli tüm kitap ve kaynakları hazır hale getiren ebeveyn, ödevin çocuğun sorumluluğu olduğunu bilmeli. İhtiyaç olmadıkça ödevlerini kendisinin yapmasını sağlamalı. Yani ödevlere çok karışmamakla birlikte hiç ilgilenmemezlik de olmamalı. Zira ebeveynin onunla ilgilendiğini bilmek çocuğu rahatlatacaktır. Ayrıca bundan sonra ödevlerin hiçbir zaman çok kolay olmayacağını, hatta daha da zorlaşacağını da kabul etmelidir.

Okul tarafına baktığımızda, ortaokula başlayan öğrenci için en büyük değişim sorumlu olduğu tek öğretmenden, kendisini tanımayan ve yeterince sorumluluk hissetmediği çoklu öğretmenli sisteme geçiştir. Birden fazla öğretmenli sistemde öğrenci dersine yeni giren, tanımadığı öğretmenlerden öğrenmeye pek hevesli olmayabilir. Bunun yanında derse giren branş öğretmeni ise çok sayıda öğrencinin dersine girmek zorunda olduğundan çocukları daha yakından tanımaya ve onların şahsi özelliklerini keşfetmeye zaman bulamaz. Haliyle öğrencileri ile ilişkileri sınırlı olabilir. Çocuk herhangi bir sebeple alaka kurduğu ve kendisini sevdiğini düşündüğü öğretmeninin dersini çalışmaya istekli, iletişim kuramadığı öğretmeninin dersine çalışmaya ise isteksiz davranabilir. Ayrıca verilen ödevler verildiği gün değil, gerekli olduğu gün yapan öğrenciler için öğrenme işlemi istenilen seviyede gerçekleşmez ve başarıda düşüşler yaşanmaya başlar. Ortaokula geçişte yaşanan başarı düşüşleri MEB’in raporlarında da net olarak görülebilir. Bununla birlikte çocuğunu başarılı görmeye alışmış ebeveyn için söz konusu başarısızlık telaşa sebep olur. Velinin gösterdiği tepki de çocuğun çalışmalarını ya destekleyici olup başarılı olmasına ya da kendinden ümidi kesip başarısız olmasına sebep olacaktır.

Ortaokul 5. Sınıf gerek birden çok öğretmenin derse girmesi gerek ergenlik dönemi özellikleri ve gerekse derslerin farklılaşması öğrenciyi zorlar. İşbu Ortaokul 5.sınıf öğrencisinin başarılı olmasına yardımcı olacak öğretim materyalleri elde etmesi önem arz eder. Zira ortaokulun ilk yılında elde edilen bilgiler çocuklar için lise hayatlarında ve sınavlarında büyük önem taşır. Okul öncesi kitaplarından akademik kariyer sonrası kitaplarına kadar binlerce kitaba ulaşacağınız ucuzkitapal.com Ortaokul 5.Sınıf Kitapları ile de sizlere yol gösterecektir. Ortaokul 5.Sınıf Türkçe, Ortaokul 5.Sınıf Matematik, Ortaokul 5.Sınıf Fen Bilimleri, Ortaokul 5.Sınıf İngilizce, Ortaokul 5.Sınıf Sosyal Bilimler, Ortaokul 5.Sınıf Din Kültürü, Ortaokul 5.Sınıf Tüm Dersler ile daha niceleri ucuzkitapal.com’da bir tık kadar yakınınızda. Onları bir sonraki öğrenim kademesine en iyi şekilde hazırlamak adına ucuzkitapal’ı ayrıntılı bir şekilde inceleyin, seçkin yayınevlerinin kitaplarını kapınıza kadar en ucuz şekilde getirtin.

Sınav 5.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
%40
KAMPANYA
48.00 TL
28.80 TL
5.Sınıf Pass Türkçe Soru Bankası Startfen Yayınları
%30
Hızlı Gönderi
40.00 TL
28.00 TL
Matematik Kulübü 5.Sınıf Matematik Soru Bankası
%40
Hızlı Gönderi
31.00 TL
18.60 TL
5.Sınıf İngilizce Soru Bankası Ankara Yayıncılık
%40
Hızlı Gönderi
32.00 TL
19.20 TL
5.Sınıf Din Kültürü Güçlendiren Soru Bankası Ankara Yayıncılık
%40
Hızlı Gönderi
30.00 TL
18.00 TL
5.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası Tay Yayınları
%38
Hızlı Gönderi
16.00 TL
9.90 TL
5.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası Tam Bilgi Yayınları
%27
Hızlı Gönderi
55.00 TL
39.90 TL
5.Sınıf Sevdiren Paragraf Soru Bankası Tam Bilgi Yayınları
%25
Hızlı Gönderi
33.00 TL
24.75 TL
5.Sınıf Soru Bankası Seti Tambilgi Yayınları
%30
Hızlı Gönderi
155.00 TL
108.50 TL
5.Sınıf Hızlı İsem Sosyal Bilgiler Soru Bankası İsem Yayıncılık
%25
Hızlı Gönderi
32.90 TL
24.70 TL
5.Sınıf KOZ Türkçe Soru Bankası Gama Yayınları
%38
Hızlı Gönderi
45.00 TL
27.90 TL
5.Sınıf KOZ Fen Bilimleri Soru Bankası Gama Yayınları
%38
Hızlı Gönderi
45.00 TL
27.90 TL
Grade 5 Living English Dictionary
%80
Hızlı Gönderi
4.90 TL
0.98 TL
5.Sınıf İngilizce Öğrenme Seti Live in English
%75
Hızlı Gönderi
120.00 TL
30.00 TL
Tudem 5.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
%40
KAMPANYA
79.00 TL
47.40 TL
5.Sınıf Resimli İngilizce Dil Kartları Dahi Adam Yayınları
%55
SON 8 ADET
13.90 TL
6.25 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi