TYT Din Kültürü Kitapları

TYT DİN KÜLTÜRÜ KİTAPLARI

Önceki ismi YGS-LYS, yeni ismi TYT-AYT olan üniversiteye giriş sınavı ile öğrenciler Mart ve Haziran aylarında iki ayrı dönemde sınava giriyordu. 2018 yılında getirilen yeni sistem de iki oturumdan oluşuyor. Ancak sınavlar Cumartesi-Pazar günleri peşpeşe yapılıyor. Tüm adayların girmek zorunda oldukları ilk oturum TYT (Temel Yeterlilik Testi) olarak adlandırılıyor.

TYT yeni dönemde üniversite sınavlarına girecek öğrenciler için hazırlanmış 1.oturum sınavıdır. Bu sınavda öğrencileri Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler testleri bekliyor. Temel Yeterlilik Testi’nde öğrencilerin karşısına 9 ve 10.sınıf konuları çıkıyor. TYT sınavında daha çok mantık ve okuduğunu anlama soruları belirleyici oluyor. TYT sınavında 40 Temel Matematik, 40 Temel Türkçe, 20 Fen Bilimleri 20 Sosyal Bilimler olmak üzere toplam 120 soru soruluyor. 20 adet Sosyal Bilimler sorusu 5 din, 5 felsefe, 5 tarih ve 5 coğrafya olarak ayrılıyor.

TYT’den alınacak 150 ve daha yukarısı puan ile Önlisans yani 2 yıllık fakültelere girmek mümkün oluyor. Yine TYT’den 150’den yüksek puan almak koşulu ile adayın TYT puanı ile sınavın ikinci oturumundaki testlerden alacağı puanla birlikte hesaplanacak olan Sözel, Sayısal, Eşit Ağırlık ve Dil puanının en az birinin 180 puan olması şartı bulunuyor. Yani 180 puana ulaşan adaylar Lisans başka bir ifadeyle 4 yıllık fakültelere girme şansını yakalıyorlar.

Üniversite öğrencisi olabilmek için sınava girecek olan adaylar, sınavda diğer alanlar gibi Sosyal Bilimler sorularının içine dâhil olan din kültürü sorularına da yanıt verecekler. Bu süreçte doğru TYT Din Kültürü kitapları ile çalışmak son derece önemlidir.

Son yapılan değişikliklere göre TYT sınavında 5 din kültürü sorusu karşınıza çıkacak. YKS sınavının TYT oturumundaki Din Kültürü soruları içinde Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması ve Kavranması, İnsan ve Din, İslam ve İbadetler, İslam Düşüncesinde Yorumlar, Mezhepler, Hz. Muhammed’in Hayatı, Örnekliği ve Onu Anlama, İslam ve Bilim, Estetik, Barış, Yaşayan Dinler ve Benzer Özellikleri konuları yer almaktadır.

TYT’de din kültürü göz ardı edilmemesi gerekli bir alandır. Bol soru çözümü ile rahatlıkla mesafe alınabilir. Diğer alanlarda olduğu gibi din kültüründe de konular arasında bağlantıları sağlam oluşturmak önemlidir. Din kültürü sorularında ne kadar tekrar yapılırsa o kadar faydalı olacaktır.

TYT’ye girmek isteyen öğrenciler, din kültürü sorularından zaman yarışını kazanmak adına hazırlık yaparken doğru kaynak kitapları tercih etmelidir. Konu anlatımlı din kültürü kaynakları, bilginin doğru şekilde öğrenilmesini sağlarken; soru bankaları kaliteli sorularla sınava hazırlanmanıza yardımcı olmaktadır. TYT Din Kültürü kitapları seçiminde bulunurken öncelikle konu anlatımının detaylarına göz gezdirmek önem arz etmektedir. Kitapta her konu tek tek ele alınmış olmalıdır. Aynı şekilde konuların alt başlıkları da detaylı olarak irdelenmiş şekilde hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir.

Yüzeysel olarak geçiştirilmiş konuların, size herhangi bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle TYT Din Kültürü kitapları seçiminde doğru adımı atmak önemlidir. Bu noktada, TYT sınavlarına hazırlanacak öğrenciler için kaliteli ve piyasa şartlarından daha uygun seçenekler ucuzkitapal.com ile size bir tık uzaklıkta bulunmaktadır.

Benim Hocam 2021 TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Çözümlü 40 Deneme Sınavı
%35
Hızlı Gönderi
19.90 TL
12.95 TL
Benim Hocam 2020 TYT-AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 30 Deneme Sınavı
%35
Hızlı Gönderi
19.90 TL
12.95 TL
Karekök TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Denemeleri
%36
KAMPANYA
33.00 TL
21.12 TL
TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 40 Deneme - Nevzat Ünal - Delta Kültür Yayınevi
%25
Hızlı Gönderi
9.90 TL
7.43 TL
Esen TYT Din Kültürü Üçrenk Soru Bankası
%32
Hızlı Gönderi
34.50 TL
23.46 TL
Puan TYT AYT Din Kültürü Periyodik Ders İzleme Fasikülleri
%15
Hızlı Gönderi
30.00 TL
25.50 TL
Kültür TYT-AYT Din Kültürü Best Soru Bankası
%36
SON 2 ADET
28.00 TL
17.92 TL
19.00 TL
Final TYT Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası
%30
35.50 TL
24.85 TL
Lider Plus TYT AYT Din Kültürü Ders Anlatım Föyleri
%30
38.00 TL
26.60 TL
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi
Kargo Ücretsiz