Yayınevi
 Yazar
 Fiyat
 Kargo Ücretsiz
 Hızlı Gönderi

DGS Yaprak Testleri

YENİ ÜRÜN
Benim Hocam 2020 DGS Çek Kopart Yaprak Test %40
32.40 TL 19.45 TL
YENİ ÜRÜN
Yargı 2020 DGS VIP Çek Kopartlı Yaprak Test %40
48.00 TL 28.80 TL
SON 1 ADET
Pegem 2020 DGS Çek Kopar Yaprak Test %40
40.00 TL 24.00 TL
SON 2 ADET
Uzman 2020 DGS Çek Kopart Test Bankası %50
31.50 TL 15.75 TL
HIZLI KARGO
Tasarı DGS Sözel Yetenek Türkçe Yaprak Test %40
33.00 TL 19.80 TL
Tasarı 2020 DGS Sayısal Yetenek Yaprak Test %40
33.00 TL 19.80 TL
HIZLI KARGO
Yediiklim 2020 DGS Yaprak Test %40
30.00 TL 18.00 TL

DGS Yaprak Testleri

DGS YAPRAK TESTLERİ

Dikey Geçiş Sınavı (DGS); üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olan kişilerin 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapabilmek adına başvuru yaptıkları sınavın adıdır. DGS’ye girebilmek için bir meslek yüksek okulu veya açık öğretim ön lisans programından mezun olmak gerekmektedir. Diğer bir ifadeyle, DGS’ye, ön lisans programlarında eğitim almış ve mezuniyete hak kazanmış, son sınıfta ve staj dışında tüm gereklilikleri yerine getirmiş kişiler başvurabilmektedir.

DGS’de 60 Matematik ve 60 Türkçe olmak üzere toplam 120 soru bulunmaktadır. Sınavdaki sorular sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Yani sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik değil, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri niteliktedir. Matematik soruları Lise-1 matematik konuları ağırlıkta olup, grafik ve mantık soruları da yer almaktadır. Türkçe soruları anlam, paragraf ve mantık sorularını içermektedir.

DGS sınavında Türkçe konuları; Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Paragraf, Noktalama İşaretleri, Yapı Bilgisi, Ses Bilgisi, Sözcük Bilgisi, Cümle Bilgisi, Yazım Kuralları, Anlatım Bozuklukları, Sözel Mantıktır. Matematik konuları; Temel Kavramlar (Sayılar), Rasyonel Sayılar ve Ondalık Kesirler, Sayı Sistemleri ve Basamak Kavramı, Asal Çarpanlar ve Tam Bölen Sayısı, Bölme ve Bölünebilme Kuralları, Faktöriyel, Ebob ve Ekok, Taban Aritmetiği, Denklem Çözme, Basit Eşitsizlikler ve Sıralama, Mutlak Değer, Üslü Sayılar, Kareköklü Sayılar, Çarpanlara Ayırma ve Özdeşlikler, Oran Orantı, Sayı Problemleri, Kesir Problemleri, Sayfa Problemleri, Saat Problemleri, Yaş Problemleri, Yüzde Problemleri, Kâr ve Zarar Problemleri, Faiz Problemleri, Karışım Problemleri, Hız Hareket Problemleri, İşçi ve Havuz Problemleri, Kümeler, Fonksiyonlar, İşlem, Modüler Aritmetik, Permütasyon, Kombinasyon, Olasılık, Sayısal Mantık; geometri konuları arasında ise, Geometrik Kavramlar ve Doğruda açılar, Çokgenler ve Dörtgenler, Çember ve Daire, Analitik Geometri, Katı Cisimler başlıkları yer almaktadır.

DGS puanı, adayın sınavda yaptığı sayısal ve sözel soruların toplamında sınav sonucunda aldığı puanlar ve Ön lisans Başarı Puanı (ÖBP) hesaplanarak adayların DGS sonucunda tercih yaparken dikkate alacakları puan hesaplanır. Katsayılar her yıl sınava giren kişi sayısına göre değiştiği için her sene puan hesaplaması farklı olmaktadır.

Aslında DGS, 4 yıllık bir lisans programına yerleşmenin en kısa yoludur. DGS müfredatında yer alan konular, YKS’ye kıyasla daha azdır. Sorumlu olunan dersler sadece Matematik ve Türkçedir.

Okul puanı düşük olan bir öğrenci, sınav sistemi sayesinde disiplinli ve programlı bir çalışmayla DGS’de başarılı olma şansı yüksektir. DGS’ye girmek için herhangi bir baraj sınav sayısı mevcut değildir ve sınav sonrası puanlar açıklandıktan ortalama 4-5 gün içinde tercih başvuruları yapılmaya başlanmaktadır.

DGS sınavıyla üniversite öğrencisi olabilmek için sınava girecek olan adaylar, çalışma sürecinde DGS Yaprak Testleri ile önemli bir avantaj elde edeceklerdir. Bu süreçte doğru yaprak testleri ile soru çözmek son derece önemlidir. DGS’ye girmek isteyen öğrenciler, sınav sorularından zaman yarışını kazanmak adına hazırlık yaparken doğru yaprak testleri tercih etmelidir. Konu anlatımlı kaynaklar, bilginin doğru şekilde öğrenilmesini sağlarken; yaprak testler kaliteli sorularla sınava hazırlanmaya yardımcı olmaktadır. Bilimsel olarak yeni sınav sistemine göre hazırlanan DGS Yaprak testleri adayları bir adım öne çıkaracaktır.

Öğrencilerin iyi bir hazırlık sürecinde kaliteli DGS yaprak testleri ile çalışılan konulardaki başarılarını tam anlamıyla görebilirler. Ucuzkitapal.com DGS yaprak testleri dea dâhil olmak üzere sınav kitapları alanında iddialıdır. Son sisteme uygun en kaliteli yayınlara ulaşmanız için sadece bir tık yetmektedir. Ucuzkitapal.com’a tıklayın en son sistemde kitapları ile DGS’ye hazırlığı dert etmenize gerek kalmasın.