Yayınevi
 Yazar
 Fiyat
 Kargo Ücretsiz
 Hızlı Gönderi

DGS Konu Kitapları

YENİ ÜRÜN
Pegem 2020 DGS Konu Anlatımlı %40
110.00 TL 66.00 TL
YENİ ÜRÜN
Yediiklim Kpss Ales Dgs Sözel Mantık Konu Anlatımlı %46
24.50 TL 13.23 TL
YENİ ÜRÜN
Yargı 2020 DGS Konu Kitabı Seti 2 Cilt %40
105.00 TL 63.00 TL
YENİ ÜRÜN
Yediiklim 2020 DGS Sayısal Sözel Konu Anlatım %40
84.00 TL 50.40 TL
HIZLI KARGO
Benim Hocam 2020 ALES DGS Türkçe - Sözel Mantık Video Ders Notları %40
47.50 TL 28.50 TL
Benim Hocam 2020 DGS Konu Anlatımı %40
47.50 TL 28.50 TL
HIZLI KARGO
Data Hızlı DGS Konu Anlatımı ve Soru Çözümü %40
17.50 TL 10.50 TL
HIZLI KARGO
Data DGS Yepyeni Tarz Çevir Konu Çevir Soru %40
40.00 TL 24.00 TL
SON 1 ADET
Uzman 2020 Stratejik DGS Hazırlık Kitabı %50
83.50 TL 41.75 TL
HIZLI KARGO
Tasarı DGS Konu Anlatımı %40
105.00 TL 63.00 TL
HIZLI KARGO
İntibak 2020 DGS Sayısal Konu Anlatım %35
90.00 TL 58.50 TL
Yediiklim 2020 Sözel Mantık Konu Anlatımı %40
22.00 TL 13.20 TL
HIZLI KARGO
2019 DGS Konu Anlatımlı İrem Yayıncılık %40
83.00 TL 49.80 TL
Yediiklim 2020 DGS Konu Anlatımlı Modüler Set %40
99.00 TL 59.40 TL

DGS Konu Kitapları

DGS KONU KİTAPLARI

Dikey Geçiş Sınavı (DGS); üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olan kişilerin 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapabilmek adına başvuru yaptıkları sınavın adıdır. DGS’ye girebilmek için bir meslek yüksek okulu veya açık öğretim ön lisans programından mezun olmak gerekmektedir. Diğer bir ifadeyle, DGS’ye, ön lisans programlarında eğitim almış ve mezuniyete hak kazanmış, son sınıfta ve staj dışında tüm gereklilikleri yerine getirmiş kişiler başvurabilmektedir.

DGS’de 60 Matematik ve 60 Türkçe olmak üzere toplam 120 soru bulunmaktadır. Sınavdaki sorular sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Yani sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik değil, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri niteliktedir. Matematik soruları Lise-1 matematik konuları ağırlıkta olup, grafik ve mantık soruları da yer almaktadır. Türkçe soruları anlam, paragraf ve mantık sorularını içermektedir.

DGS sınavında Türkçe konuları; Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Paragraf, Noktalama İşaretleri, Yapı Bilgisi, Ses Bilgisi, Sözcük Bilgisi, Cümle Bilgisi, Yazım Kuralları, Anlatım Bozuklukları, Sözel Mantıktır. Matematik konuları; Temel Kavramlar (Sayılar), Rasyonel Sayılar ve Ondalık Kesirler, Sayı Sistemleri ve Basamak Kavramı, Asal Çarpanlar ve Tam Bölen Sayısı, Bölme ve Bölünebilme Kuralları, Faktöriyel, Ebob ve Ekok, Taban Aritmetiği, Denklem Çözme, Basit Eşitsizlikler ve Sıralama, Mutlak Değer, Üslü Sayılar, Kareköklü Sayılar, Çarpanlara Ayırma ve Özdeşlikler, Oran Orantı, Sayı Problemleri, Kesir Problemleri, Sayfa Problemleri, Saat Problemleri, Yaş Problemleri, Yüzde Problemleri, Kâr ve Zarar Problemleri, Faiz Problemleri, Karışım Problemleri, Hız Hareket Problemleri, İşçi ve Havuz Problemleri, Kümeler, Fonksiyonlar, İşlem, Modüler Aritmetik, Permütasyon, Kombinasyon, Olasılık, Sayısal Mantık; geometri konuları arasında ise, Geometrik Kavramlar ve Doğruda açılar, Çokgenler ve Dörtgenler, Çember ve Daire, Analitik Geometri, Katı Cisimler başlıkları yer almaktadır.

DGS puanı, adayın sınavda yaptığı sayısal ve sözel soruların toplamında sınav sonucunda aldığı puanlar ve Ön lisans Başarı Puanı (ÖBP) hesaplanarak adayların DGS sonucunda tercih yaparken dikkate alacakları puan hesaplanır. Katsayılar her yıl sınava giren kişi sayısına göre değiştiği için her sene puan hesaplaması farklı olmaktadır.

Aslında DGS, 4 yıllık bir lisans programına yerleşmenin en kısa yoludur. DGS müfredatında yer alan konular, YKS’ye kıyasla daha azdır. Sorumlu olunan dersler sadece Matematik ve Türkçedir.

Okul puanı düşük olan bir öğrenci, sınav sistemi sayesinde disiplinli ve programlı bir çalışmayla DGS’de başarılı olma şansı yüksektir. DGS’ye girmek için herhangi bir baraj sınav sayısı mevcut değildir ve sınav sonrası puanlar açıklandıktan ortalama 4-5 gün içinde tercih başvuruları yapılmaya başlanmaktadır.

DGS sınavıyla üniversite öğrencisi olabilmek için sınava girecek olan adaylar, çalışma sürecinde DGS Konu Kitapları ile kritik bir avantaj elde edeceklerdir. Bu süreçte doğru hazırlık kitapları ile çalışmak son derece önemlidir. DGS’ye girmek isteyen öğrenciler, sınav sorularından zaman yarışını kazanmak adına hazırlık yaparken doğru kaynak kitapları tercih etmelidir. Konu anlatımlı kaynaklar, bilginin doğru şekilde öğrenilmesini sağlarken; konu kitapları kalitesiyle sınava hazırlanmaya yardımcı olmaktadır. DGS Konu Kitapları öncelikle konu anlatımının detaylarına sahip olması önem arz etmektedir. Dört yıllık fakülte öğrencisi olabilmek için DGS sınavına girecek olan adaylar, bilimsel olarak yeni sınav sistemine göre hazırlanan DGS Konu Kitapları adayları bir adım öne çıkaracaktır.

Öğrencilerin iyi bir hazırlık sürecinde kaliteli DGS Konu kitapları ile çalışılan konulardaki başarılarını tam anlamıyla görebilirler. Ucuzkitapal.com DGS konu kitapları da dâhil olmak üzere sınav kitapları alanında iddialıdır. Son sisteme uygun en kaliteli yayınlara ulaşmanız için sadece bir tık yetmektedir. Ucuzkitapal.com’a tıklayın en son sistemde kitapları ile DGS’ye hazırlığı dert etmenize gerek kalmasın.