İlkokul 2.Sınıf Kitapları

Okul öncesi dönemi göz önüne almadan söylersek, İlkokul 1.sınıf öğrenim hayatının başlangıcıdır. 1. sınıfla birlikte tüm çocuklar yeni bir eğitim kademesi ile yüz yüze gelir ve okula uyum denen bir gerçekle karşı karşıya kalırlar. İlkokul 2. sınıfta ise öğrenciler, öğretmenler ve anne-babalar 1. sınıftaki gibi okula geçiş sürecinde yaşanan uyum mücadelesine ara verirler. Bununla birlikte öğrenme ve büyüme ile beraber, sosyal ve davranış problemleri durmaz. Fakat bu dönem İlkokul 2. sınıf çocuğunun ileriye doğru yol aldığı bir dönemdir.

2. sınıfla birlikte çocukların büyük bir kısmı okullu havasına girerler ve kendilerini okula ait hissederler. Biraz olgunlaşmışlardır. Çocukları okula göndermek anaokulu ve 1. sınıfa göndermekten daha kolaydır. Çocukların evden ayrılırken, servise binerken veya okula yaklaşırken endişeleri azalmıştır. 1. sınıf çocuklara okula uyum imkânı sağlar, zira ilk tam zamanlı programlarıdır. Çocuklar eve döndüklerinde çok yorgunlardır. Fakat 2. sınıfta ilk başta yeni bir öğretmen ve arkadaşlarla tanışmaları çekingenlik meydana getirse de bu uzun sürmez. Sonuç olarak “Eğer bir çocuksan okula gitmelisin” gerçeğini kabullenirler.

2. sınıf öğrencileri sadece daha fazla analiz yapmaz, aynı zamanda her şey hakkında endişelenmeye başlar. Bu sınıfta yeteneklerini ölçme konusunda daha gerçekçidirler.

2. sınıfta en fazla görülen problemlerden birisi ise dikkatsizlik ve içinden geldiği gibi hareket etmektir. Arkadaşlarının eşyalarını izinsiz alma ve öğretmeni konuşurken kalemiyle oynama gibi davranışları örnek olarak verilebilir. Hâlâ çok hareketli ve meraklıdırlar. Öğretmenler çocukta dinleme ve bekleme becerilerini geliştirmek için çok fazla efor sarf eder. 2. Sınıf öğrencilerinin kafalarından birçok şey geçtiği için, dikkatleri çok çabuk dağılır ve sürekli eşyalarını kaybederler. Yılsonunda çocuğun çalışma alışkanlığında, organizasyon yeteneğinde ve sosyalleşme becerilerinde gözle görülür gelişmeler meydana gelir.

2. sınıf öğrencileri her ne kadar ödevleri konusunda daha sorumlu olsalar da, unutmaya meyilleri vardır. Ödev alışkanlığını kazanmaları için yardıma ihtiyaçları olur. Özellikle ödevlerini ne zaman ve nerede yapacakları konusunda problem yaşarlar. Yardıma ihtiyaç duyduğunda onların yanında olunmalı, fakat onun yerine ödevleri yapılmamalı.

2. Sınıf öğrencileri okula uyum konusunu büyük ölçüde atlatmışlardır. Yine de öğrenim hayatının bu ikinci kademesinde onlara yardımcı olacak materyallere önem vermek gereklidir.

Zira çocuklarımızın temel eğitimi aldıkları ilkokul aslında ortaokul ve lise hayatlarında sınavlarında büyük önem taşır. Okul öncesi kitaplarından akademik kariyer sonrası kitaplarına kadar binlerce kitaba ulaşacağınız ucuzkitapal.com İlkokul 2.Sınıf Kitapları ile de sizlere yol gösteriyor. İlkokul 2.sınıfta gerekli olan İlkokul 2. Sınıf Türkçe, İlkokul 2. Sınıf Matematik, İlkokul 2. Sınıf Hayat Bilgisi, İlkokul 2. Sınıf Tüm Dersler, İlkokul 2. Sınıf Fen Bilimleri ve İlkokul 2. Sınıf İngilizce ile daha niceleri ucuzkitapal.com’da bir tıkla elinizin altında. Çocuğunuzu 2.sınıfta kendini bir sonraki yıla daha iyi hazırlanmak adına ucuzkitapal’ı ayrıntılı bir şekilde tarayarak çocuğunuza seçkin yayınevlerinin kitaplarını kapınıza kadar en ucuz şekilde getirtebilirsiniz.

2.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası Çapa Yayınları
%40
Hızlı Gönderi
23.50 TL
14.10 TL
BilgiKüpü 2.Sınıf Genel Yetenek
%45
Hızlı Gönderi
35.00 TL
19.25 TL
BilgiKüpü 1. ve 2.Sınıflar İçin Akıl Oyunları
%45
Hızlı Gönderi
35.00 TL
19.25 TL
2.Sınıf Temel Dersler Konu Anlatım Açı Yayınları
%35
Hızlı Gönderi
52.00 TL
33.80 TL
Editör 2.Sınıf Vip Tüm Dersler Soru Bankası
%40
Hızlı Gönderi
27.50 TL
16.50 TL
Editör 2.Sınıf Vip Tüm Dersler Konu Anlatımlı
%40
Hızlı Gönderi
35.00 TL
21.00 TL
Editör 2.Sınıf Bilsem Çözümlü Soru Bankası
%40
Hızlı Gönderi
23.50 TL
14.10 TL
4 Adım 2.Sınıf Türkçe Ev Arkadaşım
%35
Hızlı Gönderi
15.00 TL
9.75 TL
Sınav 2.Sınıf Tüm Dersler Konu Anlatımlı
%40
KAMPANYA
40.00 TL
24.00 TL
2.Sınıf Bilsem Tabletim Hayat Okul
%40
Hızlı Gönderi
30.00 TL
18.00 TL
Hızlı Gönderi
15.00 TL
2.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası Kocagöz Eğitim
%30
Hızlı Gönderi
37.00 TL
25.90 TL
Tudem 2.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
%29
59.00 TL
42.00 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi
Kargo Ücretsiz