KPSS Lise-Önlisans Kitapları

KPSS Lise-Önlisans Kitapları

Eğitim-öğrenim ve sınav maratonu üniversiteden sonra ileriki yaşlarda da devam edebiliyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra akademik kariyer yapmak isteyenlerin katıldığı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı yani ALES vardır. Devlet kademesinde bir işe yerleşmek yani memur olmak için girilmesi gereken en birinci sınav ise Kamu Personeli Seçme Sınavı’dır (KPSS).

KPSS Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan bir sınavdır. KPSS, öğretmenler de dâhil kamu kurumlarına atanacak perso oneli seçmek için gerçekleştirilir. İlk olarak 1999'da başlayan sınavın adı 1999 ve 2000 yıllarında Devlet Memurluğu Sınavı (DMS), 2001'de Kurumlar için Merkezi Eleme Sınavı (KMS) oldu. 2002'den itibaren de Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adıyla düzenleniyor.

KPSS sınavıyla kamuya memur alımı yapılmaktadır. KPSS Ortaöğretim, KPSS Önlisans ve KPSS-A, KPSS öğretmenlik olmak üzere 2 ana gruba ayrılır. KPSS ortaöğretim ve KPSS önlisans sınavları iki senede bir yapılır. KPSS-A ve KPSS Öğretmenlik ise her sene yapılır ancak bu sınavlardan düz memur olmak isteyenlerin puanları sadece çift yıllarda kabul görür.

Diğer bir ifadeyle, kamu görevine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılır. Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına girmek suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına dâhil olan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına atanacak kişileri kapsayan grup A Grubu Kadrolar olarak tanımlanmaktadır. B Grubu Kadrolar ise; genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacak kişileri kapsayan kadrolar olarak tarif edilmektedir.

KPSS Lise-Önlisans sınavına yükseköğretim kurumlarının iki yıllık önlisans programları ile lise mezunları katılabilir.

KPSS sınavı Genel Yetenek, Genel Kültür, Yabancı Dil, Eğitim Bilimleri, Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere 14 ayrı daldan oluşmaktadır. Müracaat edilecek alana göre birini seçme zorunluluğu bulunmaktadır. Genel Kültür ve Genel Yetenek kısmına ise başvuran herkesin girmesi zorunludur. KPSS sınavına hazırlananların iyi bir hazırlık sürecinde kaliteli KPSS Hazırlık Kitapları başarı için büyük öneme sahiptir. Ucuzkitapal.com KPSS kitapları da dâhil olmak üzere sınav kitapları alanında Türkiye’nin en iddialı yayınevidir. Son sisteme uygun en kaliteli yayınlara ulaşmanız için sadece bir tık yeter. Ucuzkitapal.com’a tıklayanların en son sistemde KPSS Lise-Önlisans kitapları, KPSS Lisans, KPSS Eğitim Bilimleri, KPSS A Grubu ve ÖABT Hazırlık kitapları ile KPSS’ye hazırlığı dert etmesine gerek kalmayacak.

Data 2020 KPSS Lise ÖnLisans Hızlı Soru Bankası Seti
%40
Hızlı Gönderi
62.50 TL
37.50 TL
Yargı 2020 KPSS Lise Ön Lisans Çıkmış Soru ve Çözümleri
%46
Hızlı Gönderi
59.90 TL
32.35 TL
Benim Hocam 2021 KPSS Lise Ön Lisans Tarih Çözümlü 27 Deneme
%40
Hızlı Gönderi
24.50 TL
14.70 TL
Benim Hocam 2021 KPSS Lise Ön Lisans Türkçe Çözümlü 27 Deneme
%40
Hızlı Gönderi
29.90 TL
17.95 TL
Benim Hocam 2021 KPSS Lise Ön Lisans Vatandaşlık Çözümlü 27 Deneme
%40
Hızlı Gönderi
19.90 TL
11.95 TL
Yargı 2020 KPSS Lise Ön Lisans Hatt-ı Hümayun Tarih Çözümlü 10 Deneme Sınavı
%40
Hızlı Gönderi
16.50 TL
9.90 TL
Yargı 2020 KPSS Lise Ön Lisans Şampiyon Kazandıran Soru Bankası
%46
Hızlı Gönderi
67.00 TL
36.18 TL
Yargı 2020 KPSS Lise Ön Lisans Tablo ve Grafiklerle Akılda Kalan Coğrafya Kitabı
%42
Hızlı Gönderi
39.00 TL
22.60 TL
Yargı 2020 KPSS Lise Ön Lisans Tablo ve Şemalarla Akılda Kalan Tarih Kitabı
%42
Hızlı Gönderi
39.00 TL
22.60 TL
Data KPSS Lise ve Ön Lisans Çözümlü 10 Fasikül Deneme Sınavı
%40
Hızlı Gönderi
49.50 TL
29.70 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi
Kargo Ücretsiz