Bir Yalanın Ağırlığı Ne Kadardır? - Ela 1 - Silvia Serreli - Kronik Kitap

9786256774537
%
35
İndirim
61,75 TL
95,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Bir Yalanın Ağırlığı Ne Kadardır? - Ela 1 - Silvia Serreli - Kronik Kitap

Kronik Çocuk’un yeni serisi Ela, Esra Kökkılıç’ın İtalyanca aslından yaptığı çevirilerle okurlarıyla buluşuyor!

Bu 5 kitaplık seri, Silvia Serreli’nin hikâyeleri ve resimleriyle hayat buluyor. Serreli sizi hem eğlenmeye hem de öğrenmeye davet ediyor!

Serinin ilk kitabı Bir Yalanın Ağırlığı Ne Kadardır?, yalanın hayatımızı ve duygularımızı nasıl etkilediğine odaklanıyor. 

Hayatının ilk yalanını söyleyen Ela, bunu ne kadar kolay yapabildiğine çok şaşırıyor. Tüm ailesinin kendisine inanması da cabası. Fakat bir problem var: Ela kendini hiç ama hiç iyi hissetmiyor. Neden üstünde koca bir yük varmış gibi hissediyor? Neden bu kadar üzgün ve mutsuz? Yolunda gitmeyen şey ne?

Silvia Serreli bu kitapta, yalan söylemenin ağırlığını ve dürüstlüğün önemini anlatıyor. 


***
Arka Kapak:

Ela bugün hayatının ilk yalanını söyledi. Üstelik çok kolay oldu. Annesi ve babası da ona hemen inandı. Peki kendini neden mutlu hissetmiyor? Ela neden bu kadar üzgün?

Bu kitap kimlere göre?
Bazen yalan söyleyen çocuklara
Bir tek yalan dahi duymak istemeyen ebeveynlere

**
Seri Tanıtım Yazısı:

Kronik Çocuk’un yeni serisi Ela, Esra Kökkılıç’ın İtalyanca aslından yaptığı çevirilerle okurlarıyla buluşuyor!

Bu 5 kitaplık seri, Silvia Serreli’nin hikâyeleri ve resimleriyle hayat buluyor. Serreli sizi hem eğlenmeye hem de öğrenmeye davet ediyor!

Herkesin kendi hayatından izler bulabileceği seride, Ela daha önce hiç deneyimlemediği duygularla tanışıyor:

Serinin ilk kitabı Bir Yalanın Ağırlığı Ne Kadardır?, ilk kez yalan söyleyen Ela’nın içine girdiği çıkmazı ve mutsuzluğunu gerçekçi bir şekilde ele alırken dürüstlüğün önemini vurguluyor.
Serinin ikinci kitabı Kim Korkar Zorbalardan?, Ela ve arkadaşlarının, zorbalık yapmaktan hoşlanan Kaya’ya dostluğu, sevgiyi, yardımseverliği öğretme mücadelesine yer veriyor.
Serinin üçüncü kitabı Neden Beklemek Zorundayım?’da Ela’nın sabırlı olmayı ve beklemeyi öğrenme sürecinde zaman kavramıyla nasıl uzlaştığı ve emeğin değeri anlatılıyor.
Serinin dördüncü kitabı Ya Yapamazsam?’da Ela, her insanın hayatını etkileyen özgüven problemiyle başa çıkmanın yollarını öğrenirken korkularıyla yüzleşiyor.
Serinin beşinci kitabı Canım Çok Sıkılıyor, sıkılmaktan bile sıkılan Ela’nın, modern çağın dayattığı teknolojik dünyadan sıyrılıp çevresini, hayatı ve doğayı keşfetme yolculuğu gösteriliyor.

Farklı duygular deneyimlemeyi ve hayatın zorluklarıyla mücadele etmeyi anlatan bu seri, keyifle okuyacağınız hikâyeleriyle rengârenk bir dünyanın kapılarını aralıyor! Her yaştan okurun kendinden izler bulabileceği seride, çocuklar hayata dair farklı bakış açıları kazanırken aynı zamanda dostluğun, dürüstlüğün, doğa sevgisinin, azmin ve emeğin önemini öğrenecek.

Ela’nın bu keyifli ve renkli dünyasında yerinizi almaya hazır mısınız?

Müfredat temaları: 
DUYGULAR, ÇOCUK DÜNYASI, HAYAT BECERİLERİ, ERDEMLER, İLETİŞİM

Marka
Sayfa
32Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
20.00x20.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler