Lise Kitapları

Lise; sözlükte sekiz yıllık ilkokul ve ortaokul öğretiminden sonra en az üç yıllık bir eğitimle hayata veya yükseköğretime hazırlayan ortaöğretim kurumu olarak ifade edilir.

Lise dönemi aslında yukarıdaki tanımdan oldukça fazlasını içeren bir süreçtir. Burada öğrenciler ergenlik ile tanışırlar. Çocuk olarak başlanılan okul hayatından yetişkin olarak yaşanan/yaşanacak olan bir hayata geçiş dönemidir. Toplumsal bakımdan ergenliğin ilk işaretleri verilmeye başlanır. Kişinin/gencin anne babasından bağımsız davranması ve yakın akran grubunun daha önemli hale gelmesi ilk akla gelen maddelerdir. Ayrıca ani duygu değişimleri, anne-babayla çatışma, riskli ve düşüncesiz davranışlar da dönemin özellikleri arasında sayılır. Yani kısaca bunlara ergenlik döneminin fırtınaları adı da verilebilir. Bu sebeple ergenlik, bireyin kendi olmayı öğrendiği, kendini tanıma ve tanımlama becerileri kazandığı, kendine toplumsal bir rol ve değer biçtiği çalkantılı/karışık bir dönemdir.

Kişinin/gencin bu dönemde hormonal faaliyetleri de en üst noktada gezindiğinin bilinmesi önemlidir. Genci anlamak için sürekli değişen ruh hallerini iyi takip edip, ona göre davranmak faydalı olacaktır. Unutmamak gerekiyor ki ergenlikte kaos ve çatışmalar yaşamak oldukça tabiidir. Zira bazı taşların yerinden oynaması ve bazı değerlerin yerini bulması, olması gereken bir sürecin sancılı adımlarıdır. Ergenlik, pek çok psikolog tarafından bireyin kişiliğinin kesin çizgilerinin oluşmaya başladığı ikinci doğuş dönemi olarak da değerlendirilir. Gencin bedeni, çok kısa bir süre içinde yetişkin görünümü alan ergen artık çocuk gibi davranamayacağını anlar ve “ben kimim?”, “değerlerim neler?”, “hayatımdaki gayelerim nedir?” gibi sorularla geleceğe dönük kararlar alarak kimliğini kazanmaya başlar. Kimlik; bireyin fizikî, bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişiminin birbiriyle ilişkili olarak ilerlemesinin sonucunda oluşturulduğu ilim adamlarınca anlatılır. Hatta kimliğin bireyin yeteneklerini, inançlarını ve bütün hayatını kapsayan içsel, birey tarafından yapılandırılan dinamik bir yapı olduğu da aktarılır.

Birey/Genç için bunarın yanında okul ve dersleri de önemlidir. Zira lise sonrası hayata gerçek bir giriş yapacaktır. Lise hayatı boyunca düzenli çalışmaları üniversite yolunda işini kolaylaştıracaktır. “Ders çalışmak istiyorum fakat çalışamıyorum, dikkatimi toplayamıyorum” cümlesini özellikle her lise öğrencisi mutlaka kullanır. Ders çalışmak için masaya oturulur fakat ders çalışmak yerine farklı uğraşlar üzerinde durulur. Yeni okul dönemine iyi bir başlangıç yapmak ve verimli ders çalışmak için hedeflerin belirlenmesi ve buna göre bir yol haritasının çıkarılması gerekirken başka uğraşlara doğru yelken açılır. Lise öğrencilerini bekleyen dönemde derslerine katkı sağlayacak lise kitapları büyük önem arz etmektedir. Lise bitene kadar zorlu bir dönem bulunmaktadır. Özellikle üniversite sınavı için lise 1’den itibaren vakit kaybetmeden hazırlıklara başlanmalıdır. Bu yüzden azami fayda sağlayacak Lise Yardımcı Kitapları seçmek gerekir. Bu noktada ucuzkitapal.com internet sitesi öğrencilerin kaliteli ve güncel yardımcı kitaplara ulaşmada büyük kolaylık sağlamaktadır. Gerek muhteva gerek anlatım kolaylığı yönünden öne çıkan Lise Yardımcı kitaplarına ulaşma derdini ortadan kaldırmaktadır. ucuzkitapal.com, ruh halinin ortaya çıkardığı ders çalışma noktasındaki süreci yavaşlatmak ya da ertelemek için farklı bahaneleri de bir tıkla silmektedir. Evet, ders çalışmanın bahanelerini ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken siteye girip siparişlerinizi vermektir. Elinize gelen Lise Yardımcı kitapları ile üniversitenin kapılarını emin olun aralayacaksınız.

Okyanus 9.Sınıf Coğrafya Soru Bankası
%35
Hızlı Gönderi
39.00 TL
25.35 TL
10.Sınıf Iceberg Biyoloji Soru Bankası Okyanus Yayınları
%35
Hızlı Gönderi
27.00 TL
17.55 TL
Okyanus 10.Sınıf Iceberg Matematik Soru Bankası
%35
56.00 TL
36.40 TL
10.Sınıf Fizik Soru Bankası Karekök Yayınları
%36
KAMPANYA
55.00 TL
35.20 TL
Karekök 9.Sınıf Fizik Konu Anlatımlı ve Soru Çözümlü
%36
KAMPANYA
49.00 TL
31.36 TL
Karekök 9.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
%36
KAMPANYA
74.00 TL
47.36 TL
Karekök 10.Sınıf Kimya Soru Bankası
%36
KAMPANYA
42.00 TL
26.88 TL
Karekök 9.Sınıf Tarih Soru Bankası
%36
KAMPANYA
49.00 TL
31.36 TL
Karekök 9.Sınıf Kimya Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
%36
KAMPANYA
54.00 TL
34.56 TL
10.Sınıf Coğrafya Iceberg Soru Bankası Okyanus Yayınları
%35
Hızlı Gönderi
45.00 TL
29.25 TL
11.Sınıf Tarih Iceberg Soru Bankası Okyanus Yayınları
%35
Hızlı Gönderi
32.00 TL
20.80 TL
Okyanus 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası Soru Bankası
%35
Hızlı Gönderi
54.00 TL
35.10 TL
Benim Hocam 12.Sınıf Taktiklerle Fizik 1.Kitap
%35
Hızlı Gönderi
29.90 TL
19.45 TL
Benim Hocam 10.Sınıf Yazılı Var
%9
Hızlı Gönderi
27.50 TL
24.90 TL
Karekök 11.Sınıf Kimya Soru Bankası
%36
KAMPANYA
59.00 TL
37.76 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi
Kargo Ücretsiz