Lise Kitapları

Lise; sözlükte sekiz yıllık ilkokul ve ortaokul öğretiminden sonra en az üç yıllık bir eğitimle hayata veya yükseköğretime hazırlayan ortaöğretim kurumu olarak ifade edilir.

Lise dönemi aslında yukarıdaki tanımdan oldukça fazlasını içeren bir süreçtir. Burada öğrenciler ergenlik ile tanışırlar. Çocuk olarak başlanılan okul hayatından yetişkin olarak yaşanan/yaşanacak olan bir hayata geçiş dönemidir. Toplumsal bakımdan ergenliğin ilk işaretleri verilmeye başlanır. Kişinin/gencin anne babasından bağımsız davranması ve yakın akran grubunun daha önemli hale gelmesi ilk akla gelen maddelerdir. Ayrıca ani duygu değişimleri, anne-babayla çatışma, riskli ve düşüncesiz davranışlar da dönemin özellikleri arasında sayılır. Yani kısaca bunlara ergenlik döneminin fırtınaları adı da verilebilir. Bu sebeple ergenlik, bireyin kendi olmayı öğrendiği, kendini tanıma ve tanımlama becerileri kazandığı, kendine toplumsal bir rol ve değer biçtiği çalkantılı/karışık bir dönemdir.

Kişinin/gencin bu dönemde hormonal faaliyetleri de en üst noktada gezindiğinin bilinmesi önemlidir. Genci anlamak için sürekli değişen ruh hallerini iyi takip edip, ona göre davranmak faydalı olacaktır. Unutmamak gerekiyor ki ergenlikte kaos ve çatışmalar yaşamak oldukça tabiidir. Zira bazı taşların yerinden oynaması ve bazı değerlerin yerini bulması, olması gereken bir sürecin sancılı adımlarıdır. Ergenlik, pek çok psikolog tarafından bireyin kişiliğinin kesin çizgilerinin oluşmaya başladığı ikinci doğuş dönemi olarak da değerlendirilir. Gencin bedeni, çok kısa bir süre içinde yetişkin görünümü alan ergen artık çocuk gibi davranamayacağını anlar ve “ben kimim?”, “değerlerim neler?”, “hayatımdaki gayelerim nedir?” gibi sorularla geleceğe dönük kararlar alarak kimliğini kazanmaya başlar. Kimlik; bireyin fizikî, bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişiminin birbiriyle ilişkili olarak ilerlemesinin sonucunda oluşturulduğu ilim adamlarınca anlatılır. Hatta kimliğin bireyin yeteneklerini, inançlarını ve bütün hayatını kapsayan içsel, birey tarafından yapılandırılan dinamik bir yapı olduğu da aktarılır.

Birey/Genç için bunarın yanında okul ve dersleri de önemlidir. Zira lise sonrası hayata gerçek bir giriş yapacaktır. Lise hayatı boyunca düzenli çalışmaları üniversite yolunda işini kolaylaştıracaktır. “Ders çalışmak istiyorum fakat çalışamıyorum, dikkatimi toplayamıyorum” cümlesini özellikle her lise öğrencisi mutlaka kullanır. Ders çalışmak için masaya oturulur fakat ders çalışmak yerine farklı uğraşlar üzerinde durulur. Yeni okul dönemine iyi bir başlangıç yapmak ve verimli ders çalışmak için hedeflerin belirlenmesi ve buna göre bir yol haritasının çıkarılması gerekirken başka uğraşlara doğru yelken açılır. Lise öğrencilerini bekleyen dönemde derslerine katkı sağlayacak lise kitapları büyük önem arz etmektedir. Lise bitene kadar zorlu bir dönem bulunmaktadır. Özellikle üniversite sınavı için lise 1’den itibaren vakit kaybetmeden hazırlıklara başlanmalıdır. Bu yüzden azami fayda sağlayacak Lise Yardımcı Kitapları seçmek gerekir. Bu noktada ucuzkitapal.com internet sitesi öğrencilerin kaliteli ve güncel yardımcı kitaplara ulaşmada büyük kolaylık sağlamaktadır. Gerek muhteva gerek anlatım kolaylığı yönünden öne çıkan Lise Yardımcı kitaplarına ulaşma derdini ortadan kaldırmaktadır. ucuzkitapal.com, ruh halinin ortaya çıkardığı ders çalışma noktasındaki süreci yavaşlatmak ya da ertelemek için farklı bahaneleri de bir tıkla silmektedir. Evet, ders çalışmanın bahanelerini ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken siteye girip siparişlerinizi vermektir. Elinize gelen Lise Yardımcı kitapları ile üniversitenin kapılarını emin olun aralayacaksınız.

Zafer 11.Sınıf Fizik Konu Anlatımlı
%50
Hızlı Gönderi
55.00 TL
27.50 TL
Sonuç 10.Sınıf Matematik Seti
%45
Hızlı Gönderi
86.00 TL
47.30 TL
Sonuç 9.Sınıf Matematik Bölünebilme EBOB-EKOK
%45
Hızlı Gönderi
23.00 TL
12.65 TL
Sonuç 12.Sınıf Temel Düzey Matematik
%45
Hızlı Gönderi
32.00 TL
17.60 TL
Sınav 10.Sınıf Coğrafya Soru Bankası
%40
KAMPANYA
26.00 TL
15.60 TL
Limit 11.Sınıf Tarih Soru Kitabı
%40
Hızlı Gönderi
50.00 TL
30.00 TL
9.Sınıf Iceberg Kimya Soru Bankası Okyanus Yayınları
%35
Hızlı Gönderi
30.00 TL
19.50 TL
Sınav 11.Sınıf Kimya Yaprak Test
%40
KAMPANYA
9.00 TL
5.40 TL
Özdebir 10.Sınıf Kimya Yaprak Test
%40
Hızlı Gönderi
11.00 TL
6.60 TL
Özdebir 11.Sınıf Coğrafya Branş Deneme Sınavı
%40
Hızlı Gönderi
12.90 TL
7.75 TL
9.Sınıf Tarih Fasikül Anlatım Rehberi Test Okul
%20
Hızlı Gönderi
40.00 TL
32.00 TL
11.Sınıf Fizik Fasikül Anlatım Rehberi Test Okul
%20
Hızlı Gönderi
55.00 TL
44.00 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi