Her Temas - Karl Deisseroth - Domingo Yayınevi

9786051983189
%
25
İndirim
138.00 TL
184.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Her Temas - Karl Deisseroth - Domingo Yayınevi

İnsanlar arasındaki fiziksel veya düşünsel her temasın zihindeki karmaşık örgüde nasıl iz bıraktığını ve duyguların hem biyolojik hem de evrimsel kökenlerini klinik hikâyelerle aydınlatan nefes kesici bir zihin yolculuğu.

Ünlü klinik psikiyatr ve nörobilimci Karl Deisseroth hayatını insan zihni hakkındaki gerçeklerin peşinde koşarak geçirdi. Beyne dair bildiklerini hastalarına duyduğu derin empatiyle birleştiren Deisseroth, Her Temasta bozukluklarımız sağlam yanlarımız hakkında ne söyler? sorusunun peşine takılarak ilginç zıtlıkların izini sürüyor.

Güncel araştırmalar ve birlikte çalıştığı hastalarına ait hikâyeler aracılığıyla kendi evrimsel tarihimiz ile gündelik hayatımızdaki sancılı anlar arasında köprü kuruyor: Yeme bozukluğu yaşayan genç bir kadın, beynin en ilkel dürtüsü olan açlığa karşı zihnin nasıl direnebildiğini gözler önüne sererken depresyon ve demans yüzünden sessizliğe gömülmüş yaşlı bir adam, insanların yalnızca mutluluğu değil, mutsuzluğu da hissedecek şekilde nasıl evrimleştiğini gösteriyor.

Her Temas, doğamızdan gelen bağ kurma ve anlam bulma özlemimizi zarafet dolu bir dille resmederek yalnızca beyne değil, tüm benliğimize dair anlayışımızı değiştiriyor.
 
Deisseroth, heyecanlandırmak ve aydınlatmak gibi iki zor işi aynı anda başarıyor. -GUARDIAN

Gerçek ile kurgunun, hakikat ile hayal gücünün, yıkım ile arzunun bir karışımı. -SCIENCE

İnsan beynine dair bilgilerimiz bir devrim sürecinde ve Karl Deisseroth bu ilerlemede başı çekiyor. Şimdi maharetli bir yazar ve anlatıcı da olduğunu gösteriyor. -NEIL SHUBIN, Canlılığın Tarihinin yazarı

Sayfa
292Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.00x20.00cm
Basım Yılı
2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler