Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi - Bill Bryson - Boyner Yayınları

9789757004462
%
27
İndirim
127.75 TL
175.00 TL
Stokta yok
Favori listesine ekle
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi Ürün Açıklaması

Bill Bryson, tüm.dünyada uzun süredir çok satanlar listesinden inmeyen Hemen Her Şeyin Kısa Tarihinde, bilimin yanıtlamaya çalıştığı ilginç ve önemli soruların peşinde eşi görülmemiş bir yolculuğa çıkıyor. Öğrenmeye doymayan bu meraklı yazar, Büyük Patlama (Big Bang) anından uygarlığın doğuşuna kadar evrende meydana gelmiş olan her şeyi, yani hiç olduğumuz bir noktadan insan olduğumuz noktaya nasıl geldiğimizi ve o zamandan bu yana neler olup bittiğini ele aldığı kitabında son derece zorlu ve cesaret isteyen bir işe kalkışıyor.

Bu amaca ulaşmayı kafasına koyan Bill Bryson, kendini dünyanın yaşayan ve yaşamayan en değerli bilim adamlarının rehberliğine teslim ediyor. Jeoloji, kimya, paleontoloji, astronomi ve parçacık fiziği gibi konuları, öğrenciliğinde fen derslerinden fena halde sıkılan (ya da ödü patlayan), kendisi gibi insanlar için anlaşılabilir kılmanın bir yolunu bulabileceğine inanıyor. Yalnızca ne bildiğimizi değil, bunları nasıl bildiğimizi de öğrenmek istiyor:

  • Bilim adamları yerkürenin ağırlığını nasıl ölçerler?
  • Arzın merkezini, okyanusların dibini, uzayın derinliklerini nasıl gözlemlerler?
  • Evrenin nasıl ve ne zaman oluştuğunu nasıl bilirler?
  • Bir atomun içinde neler olup bittiğini nasıl anlarlar?

Bill Bryson, uzay ve zamanda yaptığı yolculuklarda, aklındaki zor soruları yöneltebileceği bir sürü olağanüstü insanın yanı sıra, son derece eksantrik ve hırslı şahsiyetlerle de karşılaşıyor. Onlarla beraber, insanlığın bilgi aleminde bazen son derece derin, bazen komik, ama her zaman son derece anlaşılır ve eğlendirici bir maceraya atılıyor ve bu macerayı büyük bir akıcılıkla aktarıyor.

Bu kitabı okuduğunuzda bilimin hiç bu kadar sürükleyici, üstünde yaşadığımız dünyanın hiç bu kadar ilginç ve keyifli olmadığını fark edeceksiniz.

Marka
Boyner Yayınları
Yazar
Bill Bryson
Sayfa
528Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x20.00cm

Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı