Depremler Ve Hayvanlar: Halk Hikayelerinden Bilime - Motoji İkeya - Nobel Yaşam

%20 İndirim
9786257762144
%
20
İndirim
108.00 TL
135.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Depremler Ve Hayvanlar: Halk Hikayelerinden Bilime Ürün Açıklaması

Büyük depremlerden sağ kurtulanlar, depremlerden önce sıra dışı hayvan ve bitki davranışları, şimşekler, tuhaf şekilli bulutlar ve elektrikli aletlerin arızalanması gibi gizemli olayların meydana geldiğini anlatır. Giderek efsaneler hâlini almış bu anlatımlara “sadece efsaneler” gözü ile bakılabilir mi? Bu sıra dışılıkları bildiren pek çok kişi “batıl inançlı” ya da “aşırı hayalperest” olarak görülebilir mi?
Depremler ve Hayvanlar, bu eski efsaneler için objektif bilimi getiriyor. Bu bilim, UFO gözlemlerini doğrulama çabası içindeki girişimler gibi kuşkulu bilim değildir. Kitap, yoğun elektromanyetik pulsların etkisinde kalan hayvanların, bitkilerin ve objelerin davranışlarına ilişkin basit laboratuvar kanıtlarını okuyucuya sunuyor: Deneyler, yüzyıllardır anlatılan ve günümüzde de bildirilen davranış biçimlerinin depremle ilişkili olarak ortaya çıktığını gösteriyor.
Hem halk hem de bilim insanları için yazılan Depremler ve Hayvanlar kitabı, depremle ilgili efsanelerin fiziksel temelinin varlığını deneysel olarak göstermektedir. Kitap aynı zamanda deprem kestirimi bilimine cesaret verici bir şekilde katkıda bulunmakta ve elektromanyetik sismolojiyi, temkinli bir yaklaşım içinde, yeni bir çalışma alanı olarak önermektedir.

Marka
Nobel Yaşam
Yazar
Motoji İkeya
Sayfa
318Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
15.50x21.50cm
Basım Yılı
2022

Depremler Ve Hayvanlar: Halk Hikayelerinden Bilime Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı