Yazım Kılavuzu - Noktalama İşaretleri - Mehmet Hengirmen - Engin Yayınevi

%18 İndirim
9789753200226
%
18
İndirim
36.90 TL
45.00 TL
Stokta yok
Favori listesine ekle
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Yazım Kılavuzu Ürün Açıklaması

Bu Yazım Kılavuzu, Ankara Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi Tömer Başkanı Mehmet Hengirman tarafından hazırlanmıştır. Kılavuzun özellikleri kısaca şöyle sıralanabilir:

- Yazım kılavuzu hazırlanırken yazımda ve dilde birliği sağlamak amacıyla Türk Dil Kurumunun ve Milli Eğitim Bakanlığının kabul ettiği yazım kuralları esas alınmıştır.
- Bu yazım kılavuzu, bugün kadar hazırlanan yazım kılavuzlarının en büyüğü ve en geniş kapsamlı olanıdır.
- Türk Dil Kurumunun İmla Kılavuzunda yaklaşık 55540 sözcük vardır. Hazırladığımız kılavuza ise çeşitli kaynaklar taranarak 3636 sözcük daha eklenmiştir.
- Yazım kuralları ve noktalama işaretleri ile ilgili açıklamalar bölümü, oldukça geniş tutularak bol örnekle desteklenmiş ve bu bölümde öğrencilerin rahatlıkla anlayabileceği sade bir dil kullanılmıştır.
- Türk Dil Kurumunun yabancı sözcüklerle karşılık olarak türettiği ancak kendi İmla Kılavuzuna almadığı sözcükler, bu kılavuzda ayrı bir dizin halinde verilmiştir.
- Yayın evimiz sizlere bugüne kadar hazırlanan yazım kılavuzlarının en iyisini sunduğu kanısındadır. Bu nedenle elinizdeki Yazım Kılavuzunun çalışmalarınızda sizlere iyi bir kaynak olacağına inanıyoruz.

Marka
Engin Yayınevi
Yazar
Mehmet Hengirmen
Sayfa
511Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
11.00x18.00cm
Basım Yılı
1999

Yazım Kılavuzu Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı