Yaban Arısı – Avrupa’da İlk Selçuklu - Durdu İsmail Coşkun - Dokuz Yayınları

9786256636071
%
40
İndirim
103.35 TL 159.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
95.40 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Yaban Arısı – Avrupa’da İlk Selçuklu - Durdu İsmail Coşkun - Dokuz Yayınları

13. yüzyıl Anadolu’sunun mücadelesiyle karış karış kavrulan topraklarından Orta Çağ Avrupa’sına uzanan bu tarihî roman, dışarıdan içeriye uygulanan baskı ve zorbalığın, toprakları elde etme hırsının, kendinden olmayanı köle bilen milletlerin zihniyetini yansıtırken savruk bir yaşam mücadelesine değinmektedir.

Mehmet Sadık Selim… Üzerinde taşıdığı, Moğollardan kalma bir aile yoksunluğunun ardından erken yaşta hayata atılmıştır. Zekâsı ve azminin birleşimiyle savaşlarla, mücadelelerle süregiden Anadolu topraklarında ayakta kalabilmenin, Avrupa’da bir başınalığın gücünü iliklerinde hisseden bir doktor, asker, evlat, arkadaş ve sevgilidir. Onun hayatı, Avrupa’da “Soldan Ailesi” olarak Hristiyan din adamları yetiştiren nesillerle devam etmiştir. Kim bilir, belki de Protestanlığın kurucusu Martin Luther’e, Alman ve dünya edebiyatının ünlü yazarlarından Goethe’ye kadar devam eden neslin içinde yer almıştır.

Mehmet Sadık Selim’le birlikte tarihî bir gerçeğin okuma serüvenine adım attığınızda, çoğu zaman hüznün boyunduruğunda geçecek Yaban Arısı…

Sayfa
416Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
12.50x19.50cm
Basım Yılı
2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler