White Plume - Niki Gamm - Çitlembik Yayınevi

9786054924059
%
25
İndirim
12.50 TL
16.67 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

White Plume Ürün Açıklaması

On iki yaşındaki Charles Henbynin İngiliz elçisi olarak görevlendirilen babası bir cinayete kurban gitmiştir. Katiller şimdi Charlesın peşindedir, çünkü İngiliz tahtının “Gerçek Kralı”nın Osmanlı Sultanından yardım istediği mektubu Sultana götürme görevi Charlesa kalmıştır. Yıl 1716dır ve Osmanlılar Balkanların kontrolü için Avusturyalılarla savaşa girmek üzeredir.

Genç Henby etrafında patlak veren savaş yüzünden kendini Edirnedeki Osmanlı sarayına doğru sürüklenirken bulur. Peşindeki katillere yakalanmadan, saray içindeki kıskançlıklara ve entrikalara kurban edilmeden mektubu Sultana teslim etmeyi başaracak mıdır?

“Niki Gammin yazdığı White Plume, 18. yüzyılda Osmanlı sarayındaki entrikalar ağına takılı kalan genç bir İngilizi konu edinen sürükleyici ve nefes kesici bir roman. Tarihsel olaylar son derece heyecanlı bir şekilde âdeta canlanıveriyorlar. Elinizden düşürmekte zorlanacağınız bir kitap; gerçek bir gerilim hikâyesi...”

- Talât Halman

“White Plumeı okumak çok kolay, ama kenara bırakmak çok zor. Yazarın Osmanlılarla ilgili engin bir bilgisi var, ve ben de Osmanlı sanat ve kültürü üzerine çalıştığım için kitaptan büyük keyif aldım. Niki Gamm Osmanlı dünyasının nasıl bir yer olduğunu hayal etmek konusunda harika bir iş çıkarmış.”

- Nurhan Atasoy

Marka
Çitlembik Yayınevi
Yazar
Niki Gamm
Sayfa
197Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.00x21.00cm
Basım Yılı
Aralık 2014

White Plume Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı