Uygulamalı Uluslararası Ticaret - Kolektif - Nobel Akademik Yayıncılık

9786254270888
%
10
İndirim
115.20 TL
128.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Uygulamalı Uluslararası Ticaret Ürün Açıklaması

Uluslararası ticaret; ödeme yöntemlerinden teslim şekillerine, pazar araştırmasından fiyatlandırmaya, sözleşme hazırlanmasından finansmana kadar son derece geniş alanda teknik bilgi gerektiren bir alandır. Bu kitapta uluslararası ticarete ilişkin tüm süreçler uygulamalı örnekler vasıtasıyla açıklanmış, teknik bilgiler okuyucunun daha kolay anlaması için teoriden mümkün olduğunca uzaklaşılarak sunulmuştur.
Uluslararası pazar araştırması, potansiyel müşterilere ulaşma, doğru fiyat tespiti, finansman kaynaklarına erişim, döviz kurlarının tahmini, sözleşme hazırlanırken dikkat edilecek hususlar, uluslararası ticarette kullanılan belgeler, gümrük süreçleri, taşıma modları ve ulaştırma modelleri, mal teslim ve ödeme yöntemleri, muhasebe ve vergilendirme konuları son derece sade ve anlaşılabilir bir dille açıklanmıştır. Ayrıca kitabın ekler kısmında uluslararası ticarette kullanılan tüm belgelerin birer örneği paylaşılmıştır.
Uluslararası ticaret yapmak isteyen girişimciler, üniversitelerin uluslararası ticaret bölümlerinde okuyan öğrenciler, uluslararası ticaretin saha uygulamalarını merak edenler için bu kitap rehber niteliğindedir.

Marka
Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar
Kolektif
Sayfa
380Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.50x24.00cm
Basım Yılı
2022

Uygulamalı Uluslararası Ticaret Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı