Roma Tarihi Seti (5 Kitap) - Kronik Kitap

2786157635273
%
40
İndirim
370.50 TL 570.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
342.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Roma Tarihi Seti (5 Kitap) Ürün Açıklaması

Roma Tarihi Seti (5 Kitap) - Kronik Kitap

SET İÇİNDEKİ KİTAPLAR

Cicero - Anthony Everitt
Roma Savaş Sanatı - Flavius Vegetius Renatus
Hannibal - Patrick N. Hunt
Iulius Caesar - Philip Freeman
Augustus - Adrian Goldsworthy


CICERO - ANTHONY EVERITT

Romanın En Büyük Politikacısının Hayatı ve Dönemi

DÜNYA TARİHİNİN EN ZEKİ SİYASİ DEHASI: CICERO

“Everitt yetenekli, marifetli, açık sözlü ve çoğu zaman nüktedan bir yorumcu… Cicero, Eskiçağ dünyasındaki yurdundan, günümüzün okuyucularıyla iletişim kurabilen Everitti bulduğu için şanslı.”

—The Seattle Times

“Anthony Everitt, Roma hayatı ve geleneklerine dair okuru sıkmayan etkileyici bilgilerle dolu, anlatımında müthiş derecede temiz ve tutarlı, betimlemesindeyse bütünüyle ikna edici, Roma siyasetinin karmaşası için harika bir rehber kaleme almış.”

—Dublin Sunday Independent

Caesara meydan okudu. Genç Brutusun arkadaşıydı. Pompeiusa danışmanlık yaptı. Marcus Antoniusu karşısına alıp onu azarlayabiliyordu; ona yönelik karalama kampanyasının başını çekti. Zeki, konuşkan, huysuz, siyasi manipülasyon ustasıydı, ama aynı zamanda gerçek bir vatansever ve idealistti. Romanın en korkulan siyasetçisi, tüm zamanların en büyük hukukçularından ve devlet adamlarından biriydi. Machiavelli, Kraliçe Elizabeth, John Adams, Winston Churchill ve daha birçok siyasi figür onun hayatını derinlemesine inceledi. Cicero kurnaz bir siyasi aktördü. Bir avukat olarak, yaşadığı dönemde dengi olabilecek neredeyse hiç kimse yoktu. Kendisiyle çokça övünen, ne yapacağına çoğu zaman karar veremeyen, çok sevdiği kızının vefatından sonra günlerce ağlayarak ormanda dolaşacak kadar duygusal bir insandı ancak her şeyden önemlisi Cumhuriyet Romasının yaşadığı son günlerin en güzel konuşan ve en keskin zekâlı tanığıydı.

26 yaşında halkın önüne çıktı ve neredeyse yarım yüzyıl boyunca Roma hukuku ve siyasetinde önemli rollerde bulundu. Efsanevi Catilina tertibini bozdu, Yakındoğuyu Roma egemenliğine sokan muzaffer general Pompeiusa tavsiyelerde bulundu ve Senatoyu Caesara karşı harekete geçirmek için savaştı. Galyanın fethine, ardından gelen iç savaşa ve Caesarın diktatörlüğüne ve suikastına tanık oldu. Cicero, ömrü boyunca özgürlük savunucusu oldu.

Bu dinamik ve ilgi çekici biyografide Anthony Everitt, Antik Romanın en görkemli, en büyüleyici, skandallarla dolu dönemini ele alıyor. Senatoda senatörlerin sürekli yasaları çiğnediği, birbirlerine komplolar kurduğu, iftiralar attığı ve birbirlerinin itibarlarını düşürmek adına türlü hilelere başvurduğu bu siyasi ortama Ciceronun yaptığı efsanevi konuşmalar ve yazdığı mektuplarla tanıklık edişini büyük bir kalem hüneriyle bugüne aktarıyor.

Cicero, dünya tarihinin en dikkat çekici siyasi figürlerinden olan büyük bir yurtseverin, bir özgürlük savunucusunun hayatını derinlemesine ve incelikli bir şekilde ele alırken Romadaki gündelik yaşantıyı gözler önüne serecek bir kapı açıyor.

ROMA SAVAŞ SANATI - FLAVIUS VEGETIUS RENATUS

Bir Savaş Makinesi Olarak Roma Ordusunun Özellikleri...

Roma İmparatorluğunda askerler hangi fiziksel durumlara göre seçilirdi? Silah ve teçhizat kullanımı ile vuruş teknikleri ve tatbikatlar nasıl geliştirilmişti? Roma lejyonlarının önemi ve savaş taktikleri neydi? Roma ordusunda isyanlara karşı nasıl önemler alınmıştı? Tuzak ve pusular nasıl kurulurdu? Savaşa dair prensipler nelerdi? Kuşatma yöntemleri olarak hangileri kullanılıyordu? Deniz savaşlarına nasıl hazırlanılıyordu? Rüzgâr çeşitlerinden, gelgitlerden ve diğer mevsimsel özelliklerden nasıl yararlanılıyordu?

MS IV. yüzyılın ortalarında doğmuş ve MS V. yüzyılın başlarında öldüğü düşünülen Romalı yazar Flavius Vegetius Renatus, I. Theodosiusa adadığı tahmin edilen bu eserinde Romanın askerî sorunlarına çözümler aramaktadır. Herhangi bir askerî alanda görev yapmadığı hâlde eriştiği geniş kapsamlı antik metinlerden derlediği Savaş Sanatı (De Re Militari) ile kendi dönemi ve
Marka
Kronik Kitap
Yazar
Komisyon
Sayfa
2040Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

Roma Tarihi Seti (5 Kitap) Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı