Montessori El Kitabı - Maria Montessori - Fark Yayınları

9786258233865
%
30
İndirim
42.00 TL
60.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Montessori El Kitabı Ürün Açıklaması

“Çocuğun bedeni, büyük bir fizyolojik işi, büyüme işini başarmak için dış çevresinden besin ve oksijen almak zorunda olduğu gibi, ruh da kendi “yasalarına göre geliştirmek için ihtiyaç duyduğu beslenmeyi çevresinden almalıdır.” Gelişim olgusunun büyük bir olgu olduğu inkâr edilemez. Kemiklerin sağlamlaşması, tüm vücudun büyümesi, beynin çok küçük yapısının tamamlanması, dişlerin oluşumu, tüm bunlar fizyolojik organizmanın çok gerçek çalışmalarıdır ve aynı zamanda organizmanın bu süreçte geçirdiği dönüşüm olan ergenlik dönemi de öyledir.

Bu çabalar ister insana eğitim verilen okullarda ister zekasının etkinliğiyle dünyanın her yerinde olsun, insanlığın sözde dışsal çalışmada, yani toplumsal üretimde ortaya koyduklarından çok farklıdır, zenginlik üretir ve çevresini dönüştürür.”

Montessori, bu eserinde çocukların büyüme ve öğrenme süreçlerini tamamlarken ihtiyaç duydukları nesnelere, eğitici materyallere dikkat çekmektedir. Kendi kurduğu “Çocuk Evleri”nde verilen eğitimlerden örneklerle “küçük çocukların eğitimi nasıl olmalıdır” sorusunu tartışmaya açmaktadır. Fark Yayınları olarak Montessori’nin nadide eserlerini okuyucuyla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Marka
Fark Yayınları
Yazar
Maria Montessori
Sayfa
106Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2023

Montessori El Kitabı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı