Mesai İncili - Bojana Apostolova - Artshop Yayıncılık

9786054600359
%
30
İndirim
8.36 TL
11.94 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Mesai İncili Ürün Açıklaması

Çağdaş Bulgar yazın, yayımcılık ve kültür ortamında ender rastlanan bir örnek olarak değerlendirilen Bojana Apostolova, 1945 yılında Filibede dünyaya geldi. Yüksek öğrenimini Veliko Tırnovo Aziz Kiril ile Aziz Metodiy Üniversitesi Bulgar Filolojisi Bölümünde tamamladı.

İlk şiir derlemesi Kor Üstünde Yürüyen Kadın Yazgısı başlığı altında 1978de yayımlanan B. Apostolovanın yapıtları İngilizce, Rusça, Macarca, Sırpça, Çekçe, Yunanca, Portekizce olarak çeşitli dergi ve gazetelerde şiir severlerin beğenisine sunuldu. Birçok şiir ödülünden sonra Mesai İncili başlıklı özyaşamöyküsel romanı, 1998 yılında Ulusal Yazın Ödülünü almıştır. B. Apostolovanın on şiir kitabı ve üç romanının yanı sıra üç adet de çocuk kitabı bulunmaktadır.

Yaratıcılığın bir çeşit ruh sağaltımı olduğunu kabul ederek sahibi olduğu yayınevinde Manevi Kapılar başlığı altında kapsamlı çeviri projesini yürütür, Bulgar ve Türk yazınları arasındaki köprüleri arttırmayı amaçlamaktadır.

Yaratıcı halen, 1992de kurduğu yayın ve basımevi, baskı stüdyosu ve kitap borsası içeren Janet 45 Yayın ve Basımevinin yöneticiliğini yapmaktadır.

Marka
Artshop Yayıncılık
Yazar
Bojana Apostolova
Sayfa
192Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x20.00cm

Mesai İncili Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı