Krizlerde Çocuğun İyilik Halinin Korunması - Kolektif - Nobel Akademik Yayıncılık

9786254273667
%
10
İndirim
81.00 TL
90.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Krizlerde Çocuğun İyilik Halinin Korunması Ürün Açıklaması

Kriz durumları, başta çocuklar olmak üzere bireylerin yaşamları üzerinde çok büyük ve kimi zaman da bütünüyle ve kalıcı biçimde etkiye yol açan durumlardır.
Covid-19 pandemisi de özellikle dezavantajlı grupların pek çok yönden olumsuz biçimde etkilenmesine yol açan bir kriz durumudur. Bu kriz durumu nedeniyle çocuklar; başta sağlık ve kayıp olmak üzere eğitim, sosyal yaşam gibi yaşamın pek çok alanında ciddi sorun ve gereksinimlerle karşı karşıya kalmışlar; psikolojik, ekonomik, gelişimsel kayıplar yaşamışlardır. Bu süreç, çocukların en temel hakları olan yaşama, gelişme, korunma ve katılım haklarının dahi ihlal edilmesine yol açmıştır.
Bu kitap, çocukların kriz durumlarında ne gibi hak ihlalleriyle karşı karşıya kalabileceklerinin, bu hak ihlallerinin aslında nasıl önlenebileceğinin ve yaşanan sorun ve gereksinimlerin sosyal hizmet bakış açısıyla nasıl giderilebileceğinin Covid-19 pandemisi örneği üzerinden ele alınması açısından önemli bir çalışmadır.
Akademisyenler ve alanda çalışan sosyal hizmet uzmanları tarafından kaleme alınan ve literatüre, araştırmalara ve doğrudan alan deneyimlerine yer verilen bu kitapta; yoksulluk, hastalık, engellilik, ihmal ve istismar, aile yanında veya aileden ayrı yaşama, eğitim yaşamı, teknolojik gereksinimler gibi pek çok farklı özelliğe ve gereksinime sahip çocuk açısından bu kriz sürecinin ele alınmış olmasının, çocuk refahı alanına ilgi duyan veya bu alanda çalışan meslek elemanları, akademisyenler ve öğrenciler için faydalı olmasını umuyoruz.

Marka
Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar
Kolektif
Sayfa
346Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.50cm
Basım Yılı
2022

Krizlerde Çocuğun İyilik Halinin Korunması Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı