Kapsayıcı Eğitim Ortamlarında Akademik Becerilerin Desteklenmesi - Kolektif - Eğiten Kitap

%20 İndirim
9786258297454
%
20
İndirim
96.00 TL
120.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Kapsayıcı Eğitim Ortamlarında Akademik Becerilerin Desteklenmesi Ürün Açıklaması

Her çocuk özeldir ve her çocuğun kendine özgü eşsiz özellikleri vardır. Bununla birlikte eğitim ortamlarında bireysel özellikler bakımından pek çok yönden farklılaşan çocuklar bir arada öğrenim görmektedir. Bu gerçeklikten hareketle eğitimde dışlanmayı azaltmayı, topluma, kültürlere ve öğrenmeye katılımı artırmayı hedefleyen; tüm öğrencilerin gereksinimlerini ve öğrenci çeşitliliğini kabul eden ve bunlara uygun müdahalelerin uygulanmasını sağlayan kapsayıcı eğitim diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün popülaritesini artırmaktadır.

Kapsayıcı eğitim özel gereksinimli bireyler için mümkün olan maksimum düzeyde öğrenmeye katılım fırsatları yaratılması gerektiğini vurgulamasına rağmen, özel gereksinimli öğrencilerle normal gelişim gösteren akranları arasındaki akademik başarı farkının her geçen gün artması sınıfta etkili öğretimin yeterince uygulanmamasından kaynaklanmaktadır.

Araştırmalar da kapsayıcı sınıflarda görev alan öğretmenlerin özel gereksinimli öğrencilere özellikle akademik becerilerin öğretiminde yeterli desteği sağlayamadıkları, onlarla nasıl çalışacakları konusunda bilgiye ihtiyaçlarının olduğunu göstermektedir.

Marka
Eğiten Kitap
Yazar
Kolektif
Sayfa
311Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
15.50x23.50cm
Basım Yılı
2022

Kapsayıcı Eğitim Ortamlarında Akademik Becerilerin Desteklenmesi Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı