Kadınlar İçin Machiavelli - Stacey Vanek Smith - Beyaz Baykuş Yayınları

9786254418303
%
25
İndirim
90.00 TL
120.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Kadınlar İçin Machiavelli Ürün Açıklaması


Kadınlar İçin Zamanımızın Nihai Savaş Rehberi.

Niccolò Machiavelli günümüzde ahlak ve duygudan yoksun, acımasız bir güç taciri olarak bilinir. Ancak onun yıllara meydan okuyan kitabı Prens insanların gücü nasıl elde edebileceğinin ve onu en iyi şekilde elde tutarak nasıl büyütebileceğinin zihin açıcı bir okumasıdır.
Bugün kadınlar çalışma hayatına dahil olsalar da elde edilen istatistikler kadınların hâlâ yüksek mevkilere ve iyi çalışma koşullarına sahip olamadıklarını gösteriyor. Kadınlar işyerlerinde varlar ama aşılamayan cinsiyet eşitsizliği nedeniyle Machiavelli’nin bahsettiği prens dünyasına hâlâ ulaşabilmiş değiller.
Stacey Vanek Smith, günlük hayata kolayca uyarlanabilen bu kitapla kadınların işyerlerinde karşılaştıkları engelleri ve avantajları belirleyerek ilerlemenin yollarını aydınlatıyor. Prens’i bir rehber olarak, incelik ve zekâyla kullanan Smith, Rönesans siyasetini 21. yüzyıla uyarlıyor ve kadınların uzun süredir ikinci planda görüldüğü kariyerlerinde gücü nasıl ele geçirebileceklerini ve muhafaza edebileceklerini gösteriyor. Keskin stratejilerle bezeli, zekâ dolu bu kitap, gücü mahcubiyet hissetmeden kullanmaya hazır olan her kadının mutlaka okuması gereken bir eser.

Marka
Beyaz Baykuş Yayınları
Yazar
Stacey Vanek Smith
Sayfa
344Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2023

Kadınlar İçin Machiavelli Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı