%
24
İNDİRİM

İnsan Kaynakları Yönetiminde İstihdam Edilebilirlik Becerileri - Cemile Çetin - Kitapana Yayınevi

İNDİRİMLİ
9786059515382
%
24
İNDİRİM
22.00 TL
16.72 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Sınırların ortadan kalktığı, rekabetin uluslararası boyut kazandığı yeni dünya düzeninde nitelikli işgücü her şey olarak tanımlanmaktadır. Çalışma hayatı içerisinde değişen örgüt yapıları, pazarların artan talepleri ve rekabet işgücünden talep edilen becerileri de değiştirmektedir. lıteratür, işverenler çalışanları ağırlıklı ve öncelikli olarak teknik becerıler alanında seçip yetıştırirler iken sadece teknik becerilerin 21. yy çalışma hayatı ıçin yeterli olmadığını yaşanan değişimler göstermektedir.

Bu noktada anlaşılması gereken, günümüz ve gelecek çalışma hayatında talep gören çalışanlar sadece teknik olarak işini iyi yapanlar değil aynı zamanda insan ilişkilerini de iyi düzeyde yönlendırebılen kişiler olacaktır. Bu perspektifte bireylerin mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra birbirleri ile nasıl ilişki kurdukları ve nasıl anlaştıkları her geçen gün daha da önem kazanmaktadır.

Bu değışım ve dönüşümün adı, İstihdam Edilebilirlik ve Becerileridir.

Kitap üç bölümden oluşmaktadır. Ilk bölüm İstihdam Edilebilirlik kavramının ve becerilerinin neler olduğunu, uluslar arası hükümetler tarafından nasıl tanımlandığını açıklar. Her bir kurumun yapmış olduğu tanımda dikkati çeken özellik, çalışma hayatı içerisinde yer alan bireylerde olması gereken becerilerin; teknolojiyi anlama, teknolojiyi uygulama gibi becerilerin yanı sıra; iletişim becerileri, yaratıcı düşünme becerisi, problem çözme becerileri, müzakere edebilme, farklılıklar ile birlikte çalışma, farklı perspektiflerin farkında olma ve bır ekibin üyesi olarak çalışabilme becerilerdir.

İkinci bölümde ise istihdam edilebilirlik becerilerinin meslek lisesi eğitımınde kazandırılmasına yönelik eğitim önerilerine değinilmiştir. Birey ile çalışma hayatı arasında uyum sağlama süreci olarak da düşünülebilen mesleki eğitimin rolünü oynayabilmesi için mesleki ve teknik eğitim programları ile öğrencilere bir mesleğe özgü bilgi, beceri ve yeterliliklerin kazandırılmasının yanı sıra; sürdürülebilir çalışma hayatı ve istihdam olanaklarını arttırıcı yeterlilikleri içeren sosyal becerileri fark ettirip geliştir-meye yardımcı olan uygulamaların da eklenmesi önemlidir, gereklidir. Bu noktadan hareketle kitabın üçüncü bölümünde rnüfredat dışı eğitim uygulaması olarak anlaşmazlık çözümü, müzakere ve akran arabuluculuk eğitiminin etkileri ile uluslar arası ve ulusal örneklerdeki sonuçları kaleme alınmıştır.

Marka:
Kitapana Yayınevi
Yazar:
Cemile Çetin
Sayfa:
143 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Mayıs 2018

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 16.72 TL 16.72 TL
50.000 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 16.72 TL 16.72 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 16.72 TL 16.72 TL
50.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 16.72 TL 16.72 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 16.72 TL 16.72 TL
2 Taksit 8.36 TL 16.72 TL
3 Taksit 5.80 TL 17.39 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 16.72 TL
Havale / Eft 16.72 TL
Posta Çeki 16.72 TL

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.