İcra ve İflas Kanunu - Taner Emre Yardımcı - Adalet Yayınevi

9786257467315
%
3
İndirim
71.78 TL
74.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

İcra ve İflas Kanunu Ürün Açıklaması

Türkiye’de özel hukuktan doğan alacakların tahsili usulünü düzenlemek üzere İsviçre Federal İcra ve İflâs Kanunu esas alınarak bir metin oluşturulmaya çalışılmıştır. Hazırlıkları tamamlanan bu metin 09/06/1932 tarihinde kabul edilerek 2004 sayılı İcra ve İflâs Kanunu olarak yürürlüğe girmiştir. İcra ve İflâs Kanunu (İİK) yürürlüğe girdikten bu yana birçok değişiklik söz konusu olmuştur. Çalışmamızda İİK’da meydana gelmiş değişiklikleri de belirtmek suretiyle güncel bir mevzuat kitapçığı hazırlanmıştır. Konkordato kurumunun etkin bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla, son olarak “7101 sayılı İcra ve İflâs Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” ile İİK’da birçok ciddi değişiklik yapılmıştır. Çalışmamızda bu değişikliklere de yer verilmiştir.

Buna ek olarak İİK’nın bazı maddelerine açıklık getiren İİK Nizamnamesi ve İİK Yönetmeliği hükümlerine de bu maddelerin dipnotlarında işaret edilmiştir. Ayrıca, İİK Yönetmeliği eklerinde yer alan yazışma örneklerinin daha kolay incelenebilmesi için ayrı bir ekler kısmı oluşturulmuş ve her bir örneğe ekler kısmında ayrı ayrı yer verilmiştir.

09.06.2021 tarih ve 7327 sayılı “İcra ve İflâs Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile yapılan bazı değişiklikler ve getirilen yenilikler de İİK metnine işlenmiştir. 

Marka
Adalet Yayınevi
Yazar
Taner Emre Yardımcı
Sayfa
319Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
2021

İcra ve İflas Kanunu Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı