Huzur Kapısı - Kazım Öztürk - Rağbet Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786059475075
%
30
İndirim
15.00 TL
10.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Huzur Kapısının anahtarı; Kuranca iletişimdedir. Çünkü bu ruhla iletişime girenler; ticarette hile yapamaz, müşterisine bozuk ve hileli mal veremez, yaya kaldırımlara mal koyup yayaların geçmesine engel olamaz. Teraziyi hileli tutamaz. Faizle alışverişin haram olduğu şuuru içindedir. Borçlandığı zaman; yazılı hale getirir ve şahitlendirir.

Huzur Kapısından, Huzur şehrine girmek isteyen; ne incinir ne de incitir. Kendine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmaz. Kuran hayat kitabıdır. Dolayısıyla doğru, mükemmel bir hayat yaşamak isteyen; Kuranı referans yapar. Kişilik sahibi mümin; Kâmil insandır. İnsanlar, Kuranca iletişim içinde oldukça adam olur, olgunlaşır ve itibar kazanır. Onun için; kalpler ancak Allahı zikirle huzur bulur denmiştir.

Kuranca iletişim içinde olanlar; Mümin şahsiyeti oluşturur. İnsanlara; eliyle, diliyle zarar vermemeyi bilir ve uygular. Bir kötülük gördüğü zaman; önce eliyle gidermek, buna gücü yetmiyor, hakkından gelemiyorsa diliyle gidermek, engel olmak, buna da gücü yetmiyorsa kalben gidermek için çaba gösterir. Toplumsal olaylara ilgisiz kalmamayı, aklı, dini, namusu, şeref ve haysiyeti koruma konusunda taviz vermemenin şuurundadır.

Marka:
Rağbet Yayınları
Yazar:
Kazım Öztürk
Sayfa:
78 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
2017