Her Şey Vatan İçin - Yavuz Selim Pınarbaşı - Ergenekon

9786258384901
%
40
İndirim
120,00 TL
200,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Her Şey Vatan İçin - Yavuz Selim Pınarbaşı - Ergenekon

Kitabımızda, 12 Mart ve 12 Eylül’de darbeler ülkesi Türkiye’de fikirleri uğruna can veren fidanların(sağcı-solcu) acıklı hikâyesi ve ülkenin birlik-bütünlüğü için mücadele veren aydınların kaleminden samimi milliyetperverlerin “Her Şey Vatan İçin” anlayışı bir “Gazeteci” bakış açısından kronolojik olarak işlenmiştir. 68 Kuşağı ve 12 Eylül mücadeleleri ayrıntılı sunulmuştur.
Yavuz Selim Pınarbaşı


Milliyetçilik ilkesi, Türk milletine bağlılık, sevgi ve Türk devletine sadakat ve hizmettir. Ülkücülük; Türk milletini en ileri, en medeni, en kuvvetli varlık haline getirme idealidir.
“Atatürk, Türk’e Aşk, İnsan Sevgisi ve Bilimin Önderliğinde İman Demektir!”
“Muhterem arkadaşlarım, ben hiçbir zaman kendime Başbuğ dedirtmedim; denmesini de kimseden istemedim ama aziz milletimiz bana Başbuğ ismini münasip görmüş. Bu bizim seçimimizle olmuyor, milletin seçimiyle oluyor.(..) Ben milletimin iradesine hürmetkârım. Muhterem arkadaşlarım, birçok zaman komünistlerin zavallı zihniyetle bize sürmeye çalıştıkları çirkin bir yakıştırmayı bu kürsüye getirdi. O da şu: Hitler Avusturya’da doğmuş, Almanya’yı kurtarmaya kalkmış, ama Almanya’nın başını belaya sokmuş. Türkeş de Hitlermiş! Kıbrısta doğmuş Türkiyeyi kurtarmaya kalkmış! Arkadaşlar Büyük Atatürk de Selanik’te doğdu, Türkiyeyi kurtardı. Bu zihniyetten vazgeçin. Kıbrısta doğmak bir suç değildir. Ben Türk Milliyetçisiyim. Ben ne Hitleri, ne Mussolini’yi ne Maoyu, ne Lenini taklit etmem, taklit etmeyi şerefsizlik sayarım. İftiracılara ihtar ediyorum: Biz bunların zıddıyız. Biz kendi tarihimizin yetiştirdiği büyük adamları beğeniriz, onları taklide yöneliriz, yabancıları değil.”
Başbuğ Alparslan Türkeş

Marka
Sayfa
405Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.00x21.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler