Günümüz Öyküsünde Öne Çıkan Teknikler - Nurullah Aydın - Grafiker Yayınları

%20 İndirim
9786257305877
%
20
İndirim
72.00 TL
90.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Günümüz Öyküsünde Öne Çıkan Teknikler Ürün Açıklaması

Elinizdeki çalışma, ortaokullarda Tu¨rkçe, yazarlık ve yazma becerileri; eğitim faku¨ltelerinin Tu¨rkçe Eğitimi ana bilim dalında okuma eğitimi, yazma eğitimi, yaratıcı yazma; Tu¨rk Dili ve Edebiyatı / Eğitimi ana bilim dallarında metin inceleme / metin tahlili gibi dersler için yardımcı kitap olarak du¨şu¨nu¨lmu¨ştu¨r. 

Kitapta betimleme, gösterme, iç monolog, iç diyalog, laytmotif, geriye dönu¨ş, bilinç akışı, röportaj öyku¨, çerçeve öyku¨, imgesel anlatım, u¨st kurmaca, poetik öyku¨leme, metinlerarasılık, parodi, pastiş, kolaj, montaj, minimalize olay ve kontrast (karşıtlık) teknikleri tanıtılmış; bu tekniklerin gu¨nu¨mu¨z öyku¨su¨nde varoluş sebepleri açıklanırken her teknik için okuyucuya bir öyku¨ örneği sunulmuştur.

Etkileşimli öğrenme kapsamında her tekniği örneklemek u¨zere kitaba alınan öyku¨lerle ilgili etkinliklere yer verilmiştir.

Tu¨rkçe derslerinin metin odaklı işlendiği göz önu¨nde bulundurulursa elinizdeki kitap özellikle Tu¨rkçe eğitim ve öğretimine katkılar sunabilir. Öğrencileri bir u¨st eğitim basamağına hazırlayan sınavlarda özellikle paragraf sorularında metin oluşturma ve kurgulama tekniklerine yer verilmeye başlanması, kitabın önemini artırmaktadır.

Marka
Grafiker Yayınları
Yazar
Nurullah Aydın
Sayfa
206Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

Günümüz Öyküsünde Öne Çıkan Teknikler Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı