Fırtına - Nazif Uslu - Dramatik Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786057037367
%
25
İndirim
15.00 TL
11.25 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Nazif Uslu, Fırtına isimli Shakespeare oyununu, Çocuklar için yeniden yazdı. Küçük izleyicilerimize sunarken, bu sanatsal çıtayı zirveye taşıyor. Bir pedagog ile dramaturgi çalışmaları yapılarak yazılan bu oyun, çocuk tiyatrosunda hep dile getirilmiş ama eyleme geçememiş profesyonel bir çocuk tiyatrosunu izleyenlerin beğenisine sunma gayesi taşıyor.

Oyun, bi bildik çocuk oyunlarının tersine gerek hayal gücüne seslenmesi, gerekse de etik bir tartışmayı sahneye taşıması açısından öne çıkıyor.

İnsanın, sıfatlarının ve mevkiinin önemli olup olmadığını, bir Kral iken sıradan bir adam olarak nasıl yaşanabildiğini tartışarak, İnsan olmanın önemini Prospero karakteriyle işliyor. Biçimi değil, özü; intikam değil alfetmeyi evrensel bir değer olarak sahnede tartışacak çocukların etik oluşumlarına katkıda bulunuyor. Shakespearein insanın özüne temas eden ve yüzyıllar boyunca onu bir numara yapan evrensel dilini, çocukların anlamakta güçlük çekeceğini düşünenler bugüne kadar popülist pedagojinin ve psikolojinin çeldirici tuzaklarına yakalandılar. Düşüp kalkmalarla, renkli kostümlerle çocukların anlayışlarını hafife alarak yapılan tiyatro oyunlarıyla çocuk izleyicilerin beğenilerindeki çıta düşük tutuldu..

Son söz olarak şunu tekrarlamak isterim. Çocukların Dünyası İnilen Değil Çıkılan Bir Seviyededir. Shakespeare Ve Oyunları İse Yüzyıllardır Çıkılabilen En Yüksek Ve Geçerli Seviyelerden Biridir.

M.Ümit Görgülü

Psikolojik Danışman/Pedagog

Marka:
Dramatik Yayınları
Yazar:
Nazif Uslu
Sayfa:
48 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Mart 2021