Devlet Olma İmkanı - Ahmet Emre Polat - Dergah Yayınları

%20 İndirim
9786256839090
%
20
İndirim
148.00 TL
185.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Devlet Olma İmkanı - Ahmet Emre Polat - Dergah Yayınları

Bir devletin kuruluşu ne demektir? Bu kuruluşa, devlet ve halk ilişkisi açısından nasıl yaklaşılmalıdır? Devlet mi halkına önceldir yoksa halk mı devlete önceldir? Ferdin devletle ilişkisi nasıl inşa edilmelidir?
 
Ahmet Emre Polat, Devlet Olma İmkânı: Osmanlı Devleti’nin Kuruluşu Üzerine Felsefi Bir İnceleme isimli kitabında tüm bu sorular çerçevesinde; bir başlangıcın, teşekkülün ve devamlılığın nasıl okunması gerektiğine dair yeni bir felsefi perspektif sunuyor. Kitap, Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna dair kaynak metinlerden yola çıkarak kuruluş fikrinin somutlaştığı hukuki, ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi yapıların referans noktalarını saptamaya çalışıyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluş evresinin felsefi bir analizden soyutlanmaması gerektiği fikrinden hareketle yazar, tarihî ve siyasi tahlillere kıyasla felsefi tahlillerin daha az olduğu bu dönem hakkındaki çalışmalar arasında alana yeni bir katkıda bulunma çabası güdüyor.
 
Devlet Olma İmkânı, hukuk, siyaset, din, iktisat ilişkileri üzerinden devlet, toplum ve birey üçgenini yeniden düşünme ve kesin bir sonuç yerine doğru sorulara ulaşma gayretinde.

Sayfa
432Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Ağustos 2023
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler