Derrida İstanbul’da - Sekülerizm, Öteki ve Sorumluluk - Zeynep Direk - Fol

%20 İndirim
9786258242089
%
20
İndirim
68.00 TL
85.00 TL
1 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Derrida İstanbul’da Ürün Açıklaması

Derrida İstanbulda - Sekülerizm, Öteki ve Sorumluluk - Zeynep Direk - Fol Kitap

Bu kitap, ne sıradan bir giriş kitabı ne de bir aktarımlar kitabıdır. Bir filozofun çağa tanıklığının, kendi zamanından ve bulunduğu yerden felsefe yapmanın, bu coğrafyanın kalbinde yer alan meselelerle felsefece hesaplaşmanın ürünüdür. Felsefeyi filozof biyografilerine ve ehlileştirilmiş felsefe tarihlerine hapsetmeye karşı, hem suya hem de sabuna dokunan özgün bir bakış sunmaktadır.

Kitap üçlü bir yapıda, temelde iki sorunun izini sürüyor: “Derrida felsefesi adalet, yasa ve ötekine nasıl bir bakış sağlar?” Bu teorik temel ile baktığımızda “Yeni Türkiyenin yapısökümü bize ne söyler?” Ama hepsi tek bir soruda özetlenebilir: “Yaşamı felsefe aracılığıyla nasıl yeniden kurabiliriz?”

Kolektif bir biçimde deneyimlediğimiz sorunları Derrida ile birlikte, ondan öğrendiklerimizle düşünme denemesi bu kitap. Kendi durumumuzdan ve deneyimimizden yola çıkarak bağışlamayı, ana dilde eğitim, zorunlu din eğitimini, sorumluluğun ‘ödev üstü yapısını, Avrupayı ve İslamofobiyi, geleneksel cinsiyet normlarını, antroposen çağında etiği kısacası hayvan, tanrı ve egemeni Derrida felsefesinin kavramlarıyla düşünme çağrısıdır.
Marka
Fol Kitap
Yazar
Komisyon
Sayfa
304Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

Derrida İstanbul’da Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı