Çocuklarla Sosyal Hizmet Uygulaması - Nancy Boyd Webb - Nika Yayınevi

9786059386180
%
33
İndirim
100.50 TL
150.00 TL
7 adet stokta!
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Çocuklarla Sosyal Hizmet Uygulaması Ürün Açıklaması

Bu kitap, kanıtlanmış müdahale yöntemlerini tanımlıyor ve 21. Yüzyılda çocuklara ve ailelere yardım konusunda yaşanan zorlukları tartışıyor. Çok sayıdaki vaka örneği, okurun, spesifik sorunları, kültürel etkileri ve uygulamaları zihninde canlandırmasına yardımcı oluyor.

Webb, kanıta-dayalı uygulamanın hem müracaatçı hem de uzman için nasıl faydalı olduğunu başarılı bir şekilde gösterirken, aynı zaman özel durumlarda ve farklı nüfus gruplarından çocuklarla çalışırken nasıl bir müdahale geliştirmek gerektiği konusunda bir anlayış geliştiriyor.

Geniş bir ilgi gören bu metin, sosyal hizmet uzmanlarının çocuklar, yetişkinler ve onların bakıcılarıyla etkili ve yetkin bir uygulama geliştirmeleri için ihtiyaç duydukları bilgiyi sağlıyor. Yazar, gelişimsel olarak kurulmuş değerlendirme ve müdahale için bir çerçeve sunuyor; pek çok etkili yardım tekniğini, canlı vaka örnekleriyle, resimlendirerek anlatıyor. Kitapta, istismar ve travma mağdurlarıyla çalışırken kullanılan araştırmaya dayalı stratejiler açıklanırken, aynı zamanda, yoksulluk, boşanma, ebeveyn istismarı ve diğer olumsuz koşullardan etkilenen çocuklara ilişkin çözüm yolları da geliştiriliyor.

Marka
Nika Yayınevi
Yazar
Nancy Boyd Webb
Sayfa
524Sayfa
Kağıt
1.HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
Eylül 2017

Çocuklarla Sosyal Hizmet Uygulaması Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı