Çarlık Polis Raporlarında Taşnaklar - Derleme - Kaynak Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786257697231
%
25
İndirim
14.00 TL
10.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Çarlık Polis Raporlarında Taşnaklar - Derleme - Kaynak Yayınları Açıklaması

“Ermeni Belgeleriyle Ermeni Soykırımı Yalanı” başlıklı dizimizin elinizdeki kitabında, bir Çarlık Polis Raporuna yer veriyoruz. İsmi belgede yer almayan, Polis Şubesinden bir yarbayın derlemiş olduğu bu rapor, 1908’de kaleme alınmıştır. Rapora, Taşnakların Parti programı, tüzüğü, teşkilat şeması gibi kendi belgeleri de eklenmiştir.
Rapor, eski adı SSCB Ekim Devrimi Merkez Parti Arşivi (TsGAOR SSSR) olan Rusya Federasyonu Devlet Arşivi’nde (GARF) kayıt altındadır.
Çarlık polisinin bu raporlarında, Ermeni milliyetçiliğinin saldırgan, diğer milletlere nefret duyan yanı ve en önemli temsilcisi Taşnaksutyun’un tamamen bir terör örgütü olduğu kayda geçirilmiştir.
Taşnak terörü, Müslümanlara ve Ruslara yönelik olduğu kadar, Ermenileri de hedef almıştır. Parti bünyesinde Terör Komiteleri oluşturulmuş, bunun eğitimleri de verilmiştir.
Yayımladığımız bu rapor Batı güdümlü Ermeni iddialarına karşı Türkiye’nin haklı savaşını bir kez daha kanıtlamaktadır.

“Çarlık yetkililerinin Taşnak Partisi’ni bir terör örgütü olarak kabul etmesi ve ayrıca Rusya’daki faaliyetlerinin Birinci Dünya Savaşı koşulları ve Ermeni kitleleri tarafından girişilen eylemle karşılaştırılamayacak kadar hafif kalmasına rağmen sert önlemlerin alınmış olması bugünkü Batı güdümlü Ermeni iddialarına karşı Türkiye’nin haklı savaşını göstermek açısından anlam taşımaktadır. Devletin toprak bütünlüğüne ve güvenliğine karşı her girişim, dünyanın neresinde olursa olsun hep aynı tepkiyle karşılanmaktadır.”

“Sovyet tarihçi Stavrovskiy, Taşnakların büyük Ermeni kapitalistlerinden şantaj yoluyla elde ettikleri paralarla Türk ve Rus bürokratlarına karşı bireysel terör eylemleri gerçekleştirdiklerini belirtir. Dolayısıyla Stavrovskiy, Sultan Türkiye’sinin ve Çarlık Rusyası’nın Taşnaksutyun Partisi’ni Ermenileri devlet rejimine karşı mücadeleye çağıran örgütlü bir güç olarak gördüğünün altını çizmektedir.”

Yazar:
Sayfa:
72 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Nisan 2021
Barkod:
9786257697231

Çarlık Polis Raporlarında Taşnaklar - Derleme - Kaynak Yayınları Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap