Bir Aktör Hazırlanıyor - Konstantin Stanislavski - Öteki Yayınevi

%
25
İNDİRİM
9789755842844
%
25
İndirim
50.00 TL
37.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

100TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Bir Aktör Hazırlanıyor - Konstantin Stanislavski - Öteki Yayınevi Açıklaması

Dünyanın en ünlü aktörlerinden biri sayılan Al Pacino, henüz oynculuk kariyerinin başlarındayken ve bir sinema oyuncusu olmayı kafasına koyduğu yıllarda, Konstantin Stanislavski’nin daha çok tiyatro sanatı için yazdığı kurslara katılmış. Al Pacino, daha sonradan kitap haline getirilecek Lawrance Grobel ile yaptığı söyleşisinde, Stanislavski’nin kurslarının kendisi için son derece sıkıcı ve bunaltıcı olduğunu söylüyor ama yine de kursların aktörlük yaşamının kilometre taşlarından birini oluşturduğunu da kabul ediyor.

Stanislavski’nin ünlü üçlemesi, “Bir Aktör Hazırlanıyor”, “Bir Karakter Yaratmak” ve “Bir Rol Yaratmak” eserleri, küçük-büyük, ünlü-ünsüz bir çok tiyatro sanatçısı için el kitabı niteliğini taşımayı hala sürdürüyor. İşin daha da ilginç olan yönü, Stanislavski’nin tiyatro sanatı için hazırladığı kuramsal kitaplar, artık sinema sanatı için de geçerli ve sinema aktörleri de Stanislavski’nin eserlerinden alabildiğine yararlanıyorlar.

Bir anlamda, temel öellikleri aşılamamış bu üçlemenin ilk kitabı sayılan “Bir Aktör Hazırlanıyor” okur için olduğu kadar tiyatro eğitmenleri ve oyuncuları için de bir başvuru kitabı olma niteliğini koruyor.

Sayfa:
358 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x20.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2021
Barkod:
9789755842844

Bir Aktör Hazırlanıyor - Konstantin Stanislavski - Öteki Yayınevi Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap