Belgelerle Can Akengin - Mustafa Çulfaz - Alternatif Yayıncılık

9789758015719
%
25
İndirim
292.50 TL
390.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Belgelerle Can Akengin Ürün Açıklaması

“Kentlerin yetiştirdiği öyle sanatçılar vardır ki, ulusal planda adını duyuramamış olsa da, ait olduğu kentin unutulmaz adları arasına girerler. O kentin ku¨ltu¨r kaynağının önemli bir çizgisi olurlar. Giderek yapıtları ve yaşamı ile efsaneleşirler, zamandan zamana akarlar. Bunların bir bölu¨mu¨ bir çıkış yolu bularak, coşkun ırmaklar gibi ulusal
alana akar; kimisi yerel başarılarla yetinir. Bu ikinciler erken sönen yıldızlardır. Bir kuyruklu yıldız belki; bir an parlayan, çok az kişice göru¨lebilen ve sonsuzlukta kayıp giden.” (Kıyı. Sayı 108, Mart 1995)
Bu kitap, bu kuyruklu yıldızlardan birini, Giresunlu edebiyatçı, tiyatrocu, ku¨ltu¨r insanı Can Akengin’i tanıtmak, hatırlatmak, unutturmamak, eksik kalmış, unutulmuş yanlarını, daha önce yayınlanan kitaplarına girmeyen şiirlerini
ve yazılarını bulup çıkarmak amacıyla, bir avuç Giresunlunun birlikte yaptıkları bir çalışma, tam anlamıyla bir imecedir.
Umarız ki gelecek kuşaklar, bizim erişemediğimiz kaynaklara ulaşacaklar, bulamadığımız eserlerini bulacaklar ve Can’ı tamamlayacaklardır. Bu çalışma, onlarda bunu araştırma merakı uyandırabilirse ne mutlu.

Marka
Alternatif Yayıncılık
Yazar
Mustafa Çulfaz
Sayfa
376Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
15.50x22.50cm
Basım Yılı
Ağustos 2022

Belgelerle Can Akengin Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı