%
42
İNDİRİM

Azerbaycan Türkleri - Metin Erendor - Kamer Yayınları

İNDİRİMLİ
9786058061934
%
42
İNDİRİM
60.00 TL
34.80 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Karadeniz’den Hazar Denizi’ne doğru, batıdan güney doğuya doğru yaklaşık 1200 km boyunca uzanan büyük Kafkas dağları, Kafkasya’yı Kuzey Kafkasya ve Güney Kafkasya olmak üzere iki kısma ayırmaktadır. Günümüzde Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan devletlerinin yer aldığı coğrafyanın adı olan Güney Kafkasya, kaynaklarda Maverayı Kafkas ve Transkafkasya olarak yer almaktadır. Bu eser ile Güney Kafkasya yani Azerbaycan coğrafyasındaki binlerce yıllık Türk varlığını, Türk Kültürünü tarihi gelişimi içinde ortaya koymak istedim.

Belgelere göre Azerbaycan Türkleri; M.Ö.4.bin yıllarında başlayan Türk varlığının kanıtı olan Sümer, Aratta, Guti, Lullubi, Hurri, Kas, Manna, İskit, Atropatena, Albanya ve Part Devleti gibi kurucu ve asli unsurun her zaman Türk olduğu, Türk olmayan diğer unsurların da bir araya gelmesi ile ortaya çıkan devletlere tabii Ön Türk-Yerel uluslarla, Orta Asya’dan göç eden Hun, Avar, Sabir, Hazar, Kıpçak, vb. Türk ile Oğuz boylarının birleşimi ve devamıdır. Bu Türk boyları Avrupa ve Orta Doğu coğrafyasına yayılmış, kurduğu devlet ve beyliklerle bu ülkelerin kaderini çizmiş ve tarihinde çok belirgin bir rol oynamıştır.

Türkler, Azerbaycan’a ilk gelişlerinden itibaren dillerini de en azından kendi fiziki varlıkları kadar Azerbaycan ve İran coğrafyasında yaşatmışlar ve yaşatmaktadırlar. Horasan’dan Türkiye sınırına, Urumiye’den Bakü’ye kadar uzanan Türk mimarisi, Türk dili, Türk kültürü, Azerbaycan coğrafyasının Türkler için bir geçiş koridoru olmadığının, bu bölgenin en azından Aratta’lardan itibaren Türklerin dört bin yıllık öz yurdu olduğunun bir Türk yurdu olduğunun canlı kanıtıdır.

Azerbaycanın günümüzde Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerinde Türk boy ve oymaklarına ait birçok izi ve kültür varlıkları ile kalıntılarını görmek mümkündür. Halen bölgede yaşayan oymak, soy ve aile adları ile karşımıza çıkan ilçe, kasaba ve köy ile akarsu, tepe, dağ ve dere adlarında bile, bölgede İskitler, Hunlar ve Subarlardan günümüze yaşamış ve halen yaşamakta olan Türk’lere ait izleri görebiliyoruz. Azerbaycanda yerleşen Türklerin taşıdıkları boy ve oymak adlarına bakarak bunların bir kısmının Oğuz boylarına, bir kısmının da Oğuzlar dışında kalan Türk’lere mensup oldukları anlaşılmaktadır.

 

Marka:
Kamer Yayınları
Yazar:
Metin Erendor
Sayfa:
672 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2019

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 34.80 TL 34.80 TL
50.000 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 34.80 TL 34.80 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 34.80 TL 34.80 TL
50.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 34.80 TL 34.80 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 34.80 TL 34.80 TL
2 Taksit 17.40 TL 34.80 TL
3 Taksit 12.06 TL 36.19 TL
Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 34.80 TL
Havale / Eft 34.80 TL
Posta Çeki 34.80 TL
Kapıda Ödeme 41.80 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kamer Yayınları