Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Hukuku - İlyas Doğan - Astana Yayınları

%
15
İNDİRİM
9786257890977
%
15
İndirim
66.00 TL
56.10 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Hukuku

Elinizdeki eser, 22 yıldan beri farklı üniversitelerde yürüttüğüm insan hakları hukuku derslerindeki deneyimlerin son ürünüdür. Aradan geçen yıllarda hem uygulama hem de kuramsal açıdan yeni öğrendiklerimi öğrencilerim ve meslektaşlarıma aktarmaya çalıştım, 2019 Ocak ayı sonuna kadar yaşanan gelişmeleri, bilimsel yayınları takipe gayret ettim.

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Hukuku , okuyucuya insan hakları alanında kuramsal açıdan özlii bilgiler sağlamakta ve başka bir kaynağa gerek duymaksızın tatmin edici bir kazanım sağlamayı hedeflemektedir. Ancak kuram ve uygulama bilgisini bir arada bulmak isteyenlere bizim 2018 Kasım ayında yayınladığı Sorular ve Uygulamasıyla Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi adlı çalışmamızı da hatırlatmak isteriz. İnsan hakları hukuku pratik çalışması niteliğindeki bu ikinci eserimiz, aynı zamanda Anayasa Mahkemesine ve AİHMe başvurularda bir kılavuz kitap niteliğindedir ve bu özelliğiyle elinizdeki kitabın tamamlayıcısı özelliğindedir.

Genel kamu hukuku derslerinin bir alt disiplini olarak hukuk fakültelerinde okutulmakta olan insan hakları dersleri, hem hukukçular hem de kamu yöneticileri ve aydınlar için zengin bir bilgi ve hukuk bilinci kazandırmaya hizmet etmektedir. Biz bu eserimizde devletin insan haklarına saygısının hukuksal bir yükümlülükten öte, uyulması zorunlu ahlaki bir yükümlülük olduğu zihniyetini esas almaktayız.

Marka:
Astana Yayınları
Yazar:
İlyas Doğan
Sayfa:
500 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2021