Aşk ve Fantastik Öyküler - Teffi - Çeviribilim

%20 İndirim
9786059312066
%
20
İndirim
38.40 TL
48.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Aşk ve Fantastik Öyküler Ürün Açıklaması

Teffi, Rusyanın en önemli kadın öykü yazarı, ilk kadın mizahçısıdır ve adı Rus edebiyatında Nabokov, Bulgakov, Averçenko ve Bunin gibi yazarlarla anılır. Fırtınalı bır hayatı oldu. Lev Tolstoy ve Rasputinle tanıştı. Öykülerine hem Çar hem Lenin hayrandı. Adına parfümler, şekerlemeler üretilecek kadar ünlendi. Fakat Bolşevikleri eleştirdiği için 1920 yılında, 48 yaşında sürgüne çıkmak ve İstanbul üzerinden Parise, Berlinden New Yorka uzanan bır maceraya atılmak zorunda kaldı. Uzun yıllar göçmen yazar olarak okundu ve günümüzde Rus edebiyatının yeniden keşfedilen bir hazinesi haline geldi.

Aşk ve Fantastik Öyküler, Teffinin 1930lu yıllarda Paris ve Berlinde, halk inanışlarından yola çıkarak yazdığı, cadılar, vampirler, orman ve ev cinlerin kahraman olduğu öyküleri biraraya getiriyor. Rus bozkırlarında geçen kendi çocukluğundan izler taşıyan öyküler, Gogol ile Çehovdan beslenen bir fantastiğin kapısını aralar.
 
Bazen, hatırlarsın, hatta şaşırırsın gerçekten böyle insanlar, böyle bir hayat var mıydı diye? Rusyada yaşamamış olan birine, elbette, bunu anlatmak kesinlikle imkansızdır, hiçbir şey anlamaz ve anlatılan hiçbir şeye inanmaz. Ama, gerçek bir Rus  geçmişi kesin olarak unutmamışsa elbette, hepsini tümüyle inandırıcı bulacak ve hak verecektir.

Marka
Çeviribilim
Yazar
Teffi
Sayfa
108Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.00x21.00cm
Basım Yılı
2017

Aşk ve Fantastik Öyküler Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı