Arzu Yasası - Andrej Blatnik - Pupa Yayınları

%
60
İNDİRİM
9786055765330
%
60
İndirim
10.00 TL
4.00 TL
Son 1 adet Sınırlı Stok!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması
Arzu Yasası - Andrej Blatnik - Pupa Yayınları

Arzu Yasası, Andrej Blatnikin, Deri Değişiminden 10 yıl sonra bir araya getirdiği, Pupa Yayınlarından çıkan ikinci öykü kitabı. Dünya öykücülüğünde 90larda yaşanan değişimi izlemeyi mümkün kılan bu iki yapıttan Arzu Yasası, Modern karşıtlıklara modernitenin ötesine geçen çözümler getiriyor. Erkeğe karşılık kadın, müziğe karşılık yazın, tekile karşılık çoğul... Konuşmanın imkânsız olduğu edebiyat sonrası bir dünyada, eyleyen özgü olarak öykü kişisinin yerini, konuşan özne olarak öykü kişisinin alışına, Arzu Yasasında şahit olabilirsiniz.

Ama, deyip susuyor ufaklık.
Ama ne?
Yok bir şey. Konuşmaya çekindiğini, yere, terliklerine baktığını, tekrar televizyon programını sormak için fırsat kolladığını hissediyorum.
Hadi söyle, diyorum. Cesaretlendirmeliyim, ne düşündüğünü rahatlıkla söyleyebilmelisin, nasıl olsa haklısındır, ayrıca haklı olmamak da normaldir, demeliyim, diye düşünüyorum.
Ama Godzilla kötülük yaptı. Bir sürü insanı ezdi. Hepsini öldürdü.
Ah diyorum. Demek ki öyle.
Ah ne? diyor. Gadzilla kötü kalpli o kadar.
Kötü kalpli olabilir ama.. Bu işin içinden çıkamayacağımın farkındayım. İzafiyet teorisinden yola çıkarak dünyanın işleyişini anlatmam mümkün değil. Gel de ona, kedinin kuyruğunu çekmemesi, ortalığı dağıtmaması, organik ve inorganik çöpleri ayrı ayrı torbalara atması gerektiği halde, insanları ezse de bu yaptığının Godzillanın yanına kâr kalacağını anlat.
Marka:
Pupa Yayınları
Yazar:
Andrej Blatnik
Sayfa:
168 Sayfa
Kağıt:
2.Hamur Kağıt
Boyut:
12.50x19.50 cm