2 Yaş Duyu Eğitimi - Afife Çoruk - Beyaz Panda Yayınları

9786257123716
%
40
İndirim
26.15 TL 39.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
23.40 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

2 Yaş Duyu Eğitimi Ürün Açıklaması

Sevgili Anne, Baba ve Eğitimciler; 

Duyu Eğitimi, çocuk doğduğu andan itibaren başlayan, çocukların duyu organlarını etkin bir şekilde kullanmasını ve beden farkındalıkları ile bilişsel gelişimlerinin desteklenmesini sağlayan bir eğitimdir. 

Erken çocukluk yıllarında öğrenme, duyu organları yoluyla gerçekleşmektedir. Duyu organları ve duyu sistemi; görmeyi sağlayan görme duyusu, sesleri duyup anlamlandırmayı sağlayan işitme duyusu, tende sıcak-soğuk ve basıncı alan dokunma duyusu, çeşitli kokuları almayı sağlayan koku duyusu, ağza alınan yiyeceklerin tadını almayı sağlayan tat duyusu, bedenin hangi pozisyonda bulunduğunu algılayan proprioseptif duyu (vücut farkındalığı), bedenin dengesini sağlayan vestibüler duyu olarak tasarlanmıştır. 

Duyu Eğitimi, çocukların çevredeki benzerlik ve farklılıkları ayırıp, çevrelerini fark edip keşfetmelerini ve bedenlerinin farkına varmalarını sağlar. Duyular yoluyla elde edilen verilerin; çevreyi anlamak ve yorumlamak için seçilmesi, organize edilmesi, yorumlanması, karşılaştırılması ve ayrıştırılması gereklidir. Bu süreç, duyuların işlemlenmesi sürecidir. Duyu Eğitimi kitabı, yakından uzağa ilkesi doğrultusunda, çocukların çevresinde gördüğü kavramlar ve sembollerle ilişkilendirilerek basitten karmaşığa doğru bir yol izlenerek hazırlanmıştır. 
Çocuklarınızla keyifli, verimli ve kaliteli zaman geçirmeniz dileğiyle. 

Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı 
Pedagog Afife ÇORUK

Marka
Beyaz Panda Yayınları
Yazar
Afife Çoruk
Sayfa
32Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
21.00x29.00cm
Basım Yılı
2022

2 Yaş Duyu Eğitimi Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı