Zirve Dergisi 11.Sınıf Dil ve Anlatım Konu Anlatımlı

Zirve Dergisi 11.Sınıf Dil ve Anlatım Konu Anlatımlı
%50
  • 9789944876964
  • 16.50 TL
  • 8.25 TL
  • 8.25 TL (%50 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Sınav sisteminin ve müfredatın değişmesi yeni doküman ihtiyacını doğurmuştur. Elinizdeki bu kitap “11. Sınıf Dil ve Anlatım” dersine yönelik nitelikli doküman ihtiyacını karşılamak amacıyla kaleme alınmıştır.

Kitabın temel amacı, öğrencileri sınavlara hazırlamak ve okul derslerine yardımcı olmaktır.

Kitap, MEB programında olduğu gibi, ünitelere göre düzenlenmiştir. Ancak üniteler de kendi içlerinde bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümlerin belirlenmesinde müfredattaki başlıklar ve kazanımlar esas alınmıştır.

MEB 11. Sınıf Dil ve Anlatım dersi müfredatında “Metinlerin Sınıflandırılması, Öğretici Metinler, Sözlü Anlatım” üniteleri yer almaktadır. Ancak 11. sınıf programının kazanımlarında 9 ve 10. sınıf Dil ve Anlatım dersi müfredatına ait konulara atıflar yapılmıştır. Böylece öğrenciler önceki yılların konularından da sorumlu tutulmuştur. Bu kitap hazırlanırken öncelikle 11. sınıf müfredatının konuları yeterli şekilde anlatılmıştır. Sonra, programdaki yönlendirmeler ile öğrencilerin gireceği sınavlar dikkate alınarak 9 ve 10. sınıf konuları da belli bir plan dahilinde tekrar edilmiş, özet olarak konu anlatımına yansıtılmıştır. Etkinliklerde ve konu testlerinde de bu konulara yer verilmiştir. Kitapta 9 ve 10. sınıflara ait konular “Anlam Bilgisi, Dil Bilgisi, Yazım Bilgisi, Anlatım Bozuklukları” genel başlıkları altında tekrar edilmiştir. Kitabın her bir bölümünde, 9 ve 10. sınıf konularından bu genel başlıklarla ilgili olan kısımlar belli bir sıraya göre özetlenmiştir. Söz konusu anlatım planına kitabın “içindekiler” bölümünden ulaşmak mümkündür.

Bu bağlamda kitabın yapısını şu şekilde açıklayabiliriz:

Ünite: Üniteler bölümler hâlinde işlenmiştir. Her bir bölümde o bölümle ilgili kazanımlar, özet konu anlatımı, etkinlikler, konu testi yer almaktadır.

Bölüm: Üniteleri oluşturan her bir bölümde o bölümle ilgili, çok özet bir konu anlatımı bulunmaktadır. Ancak kazanımlarda vurgulanması istenen temel bilgilere bu konu anlatımlarında gerekli ve yeterli ölçüde değinilmiştir. Gerekli yerlerde, çözümlü örneklere yer verilmiştir. Konularla ilgili önemli ayrıntılar ise özel kutucuklarında sunulmuştur. Konular okul müfredatına paralel olarak ilerlemektedir.

Etkinlik: Üniteleri oluşturan bütün bölümlerde, özet konu anlatımlarından hemen sonra, yeni programın ruhuna uygun etkinlikler yer almaktadır. Bu etkinlikler, öğrencileri bıktırmamak için sınırlı sayıda tutulmuştur. Etkinliklerin cevapları kitabın sonundaki cevap anahtarında verilmiştir.

Test: Üniteleri oluşturan bütün bölümlerde, etkinliklerden hemen sonra test sorularına yer verilmiştir. Bu testlerdeki sorular yeni müfredata ve sınav sistemine uygun niteliktedir.

Kitapta, dikkati verimli öğrenmeye odaklayan renkli ama sade bir tasarım kullanılmıştır. Anlatımda grafik, tablo ve resim gibi görsel unsurlardan da gerektiği ölçüde yararlanılmıştır.

Hepinize okul derslerinizde ve sınavlarda başarılar dileriz.

Ürün Özellikleri

Zirve Dergisi Yayınları
9789944876964
198 sayfa
Komisyon
19,5 x 27,5 cm
1. Hamur kağıt
Jelatin Poşet Ambalaj


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 8.25 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 8.25 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...