Yakın Tarihin Gerçekleri - İlber Ortaylı - Timaş Yayınları

Yakın Tarihin Gerçekleri - İlber Ortaylı - Timaş Yayınları
%30
  • 9786050801606
  • 19.50 TL
  • 13.65 TL
  • 5.85 TL (%30 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Trablusgarp Savaşı'nda Türk komutanlar etrafı şaşırtacak derecede etkin örgütçü, eğitimci ve her şart altında savaşçı olduklarını gösterdiler.Balkan Savaşları'ndaki yenilgi- İngiltere ve Fransa'da Türk savaş gücühakkında yanlış değerlendirmelere neden oldu. Bu yanılgıya Türkleri iyitanıyan Almanya ve Avusturya kurmayları düşmedi.Osmanlı İmparatorluğu, milliyetçi akımlar sayesinde dağılan tekimparatorluk değildi- fakat ne Rusya, ne de Avusturya-Macaristan'damilliyetçi akımlar bu derecede aktif ve silahlı eyleme dönüşmüştü.I. Dünya Savaşı'ndan sonra Türk toplumu kaosu ve yeni bir dünya savaşını değil, Milli Mücadele'yi tercih etmiştir.İttihatçılar milliyetperver ve büyük ideallere sahiplerdi ama kendilerini değerlendiremeyen birekipplmaları onları başarısızlığa sürükledi.Tarih bilmeyen adam kendine göre bir sınır çiziyor. Mesela kolaylıkla 'Osmanlı'nın bizimle ne alakası var?' diyor. Bu çok vahim bir durum!1918 yılında, mütarekenin en hazin vaktinde, millet her yerdedireniyordu. Ama bu direnişlerin arasında koordinasyon yoktu.O eşgüdümü hangi politik deha sağlayacaktı? Ancak arkasında askerî birbaşarı ve müspet intibaları olan bir komutan... Mustafa Kemal Atatürk...1967'de Suriye'de trendeki ihtiyar Araplar 'Ah nerede o Osmanlı!' diyeyakınıyorlardı. Cevabı düşündürücüdür. Acaba o Osmanlı'yı kim kovaladı,bizimle beraber mi kovalandı- bilemiyoruz.***Türkiye'nin önde gelen tarihçilerinden İlber Ortaylı okurlarıyla yakıntarihin tartışmalı konularını ele alıyor- Balkanlarda İsyanlar, İttihat veTerakki Partisi, Son Padişah Vahideddin ve Osmanlı'nın Son Günleri,Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet'in ilk Dev Atılımları,Anayasalar, Seçimler,Tek Parti Devri ve İkinci Dünya Yılları...Ortadoğu'nun Tarihi, Krallıkların Yükselişi ve Çöküşü, Baskıcı Liderler veOğulları, Kanayan Yara Filistin'in Geçmişi ve Geleceğine Dair Yorumlar...İstanbul'un Tarihi ve Kimliği, Sahipsiz İstanbul, KültürelMirasların Geleceği...YAKIN TARİHİN GERÇEKLERİ, 19 ve 20. yüzyıla dair tartışılan, gündemdendüşmeyen konulara dair yeni görüşleri merak edenler için mutlakaokunması gereken bir kitap...

  • 9786050801606
  • 256 Sayfa
  • İlber Ortaylı
  • 14 x 20 cm
  • 2.Hamur Kağıt
  • Ciltsiz Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 13.65 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 13.65 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...