4TL IQ Kültür Sanat Yayıncılık - Tütün Savaşları - Bülent Ertem - 2011

4TL IQ Kültür Sanat Yayıncılık - Tütün Savaşları  - Bülent Ertem - 2011
%80
  • *****  |  Yorum Yap
  • 9789752553279
  • 20.00 TL
  • 4.00 TL
  • 16.00 TL (%80 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
IQ Kültür Sanat Yayıncılık - Tütün Savaşları - Bülent Ertem - 2011 Amerikan Savaş Bakanlığı, 1917de Birinci Dünya Savaşı bütün cephelerde şiddetle sürerken, Bull Durham sigaralarının bütün stoklarını satın alıp savaştaki askerlere gönderirken, konteynerlerin üzerine; "VVhen our boys light up, the Huns will light out yani çocuklarımız sigara'yı yaktığında Hunluların (Türklerin) ateşi söner" sloganı yazdırmakla sigara üzerinden Türklere karşı psikolojik bir savaş başlattı. Bu slogan savaş boyunca cepheye sigara taşıyan, uçsuz bucaksız tren katarlarının üzerinde yazıyordu. Amerikalı General John J. Pershing, Savaş sırasında ülke yöneticilerine, "Eğer savaşı kazanmamızı istiyorsanız, sigara mermi kadar önemlidir," diyordu. Mermilerin vurduğu insanlar, savaş meydanlarında ölüyordu. Sigaranın vurduğu insanlar ise, yavaş yavaş ölecekti. Çünkü onların hemen ölmeleri, sigara kartellerinin işine gelmiyordu. Tütün savaşında sigara kartellerin amacı; ulusal tütün tekellerini kaldırıp, yerlerine küresel tütün tekelini kurmaktı. Ulusal tütün tekelleri de buna direndiler. Belki özelleştirmeler olmasa ayakta durabilirlerdi. Ancak, özelleştirme rüzgarları öyle sert estirildi ki; karşı durmak neredeyse imkansızdı. Sigara karteleri, en stratejik kalelleri, bu rüzgarda tek tek satın alarak ele geçirdiler. Ulusal tütün tekelleri de okyanusta fırtınaya tutulmuş tekneler gibi, tek tek batıp gittiler...Sigara Savaşı, aslında insanlığın bir var olma savaşıdır.
Yazar: Ozan Dönder
Ekleme Tarihi: 05.03.2017, 00:38:15

*****

Oldukça kapsamlı bir eser.

Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 4.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 4.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...