Ortaokul 8.Sınıf Kitapları

Ortaokul, çocuğun öğrenim hayatında ilkokul sonrası devam ettiği önemli bir geçiş sürecidir. Tanım itibariyle öğrencileri genel eğitim yoluyla bir yandan hayata, bir yandan da liseye hazırlayan, dört yıllık okul ya da ilkokulu takip eden eğitim dönemi olarak adlandırılır. 2012 yılında yapılan düzenlemelerden sonra, öğrencilerin öğrenim gördüğü birinci 4 yıl (1, 2, 3, 4. sınıflar) ilkokul, ikinci 4 yıl (5, 6, 7, 8. sınıflar) ortaokul ve üçüncü 4 yıl (9, 10, 11, 12. sınıflar) ise lise şeklinde isimlendirilmeye başlanmıştır.

Ortaokul 8.Sınıf birçok aile için sıkıntılı bir süreç olan ergenliğin belirgin hale geldiği zaman dilimidir. Çocukların, ebeveynin her söylediğini yaptığı ve söz dinlediği dönem bitmiştir. Onlar, bağımsızlık ve özgürlük taleplerini ifade etmeye başlarlar. Aile içi çatışmalar, evden kaçmalar, kötü alışkanlıklar vb. durumlar en çok bu dönemde ortaya çıkar. Hayatın olağan akışın içinde olan bu süreç, doğru yaklaşımlar sayesinden en az sorunla atlatılabilir. Diğer bir ifadeyle, gencin yaşadığı fizikî ve duygusal değişimin bilinmesi hem ebeveynin hem de ergenin bu dönemi sakin ve huzurlu geçirmesini kolaylaştıracaktır. Ebeveynin, öncelikle ‘çocuğum değişiyor’ düşüncesi yerine ‘çocuğum büyüyor ve gelişiyor’ fikrini benimsemesi de sürecin rahat atlatılmasına katkı sağlayacaktır.

Uzmanlar, anne-babanın, ergenin ayrı birer kişilik olduğunu kabul etmesi ve kendi kimliklerini ortaya koymasına izin vermesi gerektiğini ifade ediyor. Zira ebeveyn, ergenin hangi yaşta nasıl bir davranış sergileyeceğini bilirse süreci rahat geçirebilecektir. Yine anne-baba, ergenden istediklerinin onun yararına olduğunu gence hissettirmelidirler.

Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin gireceği sınavlar da hayatlarında önemli bir yer taşır. Bunların en önemlisi olan LGS sınavına hazırlıkta, gençlerin sahip oldukları psikoloji düşünüldüğünde, zorlanmaları söz konusudur. LGS, liselere giriş sınavı kelimelerinin kısaltmasından oluşan bir sınav sisteminin adıdır ve OKS olarak da bilinmektedir. Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin sınavla öğrenci kabul eden liselere girebilmek amacıyla katıldıkları bir yarışma sınavıdır.

Müfredata birebir uyumlu, kazanım temelli kapsamlı her türden Soru Kitapları, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Proje Temelli Liselere Hazırlık, Özel Okul ve Bursluluk Sınavlarına Hazırlık, Okula Yardımcı kitapları ister yayınevine isterseniz yazarına göre piyasa şartlarından daha uygun fiyatlarla ucuzkitapal.com sitesinden ulaşmanız çok kolay. Ayrıca LGS sınavında 6. ve 7. sınıftan soru da çıkacak olması öğrencilerimizi endişelendirmesin. Sarmal müfredat sisteminde uygun hazırlanmış kitaplar işinizi fazlasıyla kolaylaştırıyor. Sınav zor olmaktan çıktığı gibi ucuzkitapal.com ile bütçenizden fazla kitap alabiliyorsunuz.

ucuzkitapal.com LGS sınavı ve benzeri sınavlara hazırlanacak öğrenciler için, hazırlık kitaplarında binbir alternatif sunarak sınavların korkulu rüya olmasını engelliyor. Okul öncesi kitaplarından akademik kariyer sonrası kitaplarına kadar binlerce kitaba ulaşacağınız ucuzkitapal.com Ortaokul 8.Sınıf Kitapları ile de sizlere yol gösterecektir. Ortaokul 8.Sınıf Türkçe, Ortaokul 8.Sınıf Matematik, Ortaokul 8.Sınıf Fen Bilimleri, Ortaokul 8.Sınıf İngilizce, Ortaokul 8.Sınıf Din Kültürü, ortaokul 8. Sınıf İnkılap Tarihi, Ortaokul 8. Sınıf Denemeleri, Ortaokul 8. Sınıf Çıkmış Sorular ve Ortaokul 8.Sınıf Tüm Dersler ile daha niceleri ucuzkitapal.com’da bir tık kadar yakınınızda.

Okyanus 8.Sınıf Matematik Master Soru Bankası
%25
Hızlı Gönderi
39.00 TL
29.25 TL
Okyanus 8.Sınıf Fen Bilimleri Konu Anlatımı
%25
Hızlı Gönderi
36.40 TL
27.30 TL
Okyanus 8.Sınıf Fen Bilimleri Master Soru Bankası
%25
Hızlı Gönderi
35.20 TL
26.40 TL
Okyanus 8.Sınıf Master 20 Fen Bilimleri Denemesi
%25
Hızlı Gönderi
24.10 TL
18.08 TL
Okyanus 8.Sınıf Master İnkılap Tarihi Soru Bankası
%25
Hızlı Gönderi
26.00 TL
19.50 TL
8.Sınıf Yeni Nesil İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası
%35
Hızlı Gönderi
42.00 TL
27.30 TL
Sonuç 8.Sınıf Matematik Kazanım Merkezli Soru Bankası
%20
Hızlı Gönderi
61.00 TL
48.80 TL
Sonuç LGS Tüm Dersler 5li Deneme Sınavı
%20
Hızlı Gönderi
36.00 TL
28.80 TL
8.Sınıf US-TEROİT Matematik Soru Bankası Kültür Yayıncılık
%25
Hızlı Gönderi
36.00 TL
27.00 TL
8.Sınıf Hızlı İsem Türkçe Soru Bankası İsem Yayıncılık
%25
Hızlı Gönderi
39.90 TL
29.90 TL
8.Sınıf Hızlı İsem Matematik Soru Bankası İsem Yayıncılık
%25
Hızlı Gönderi
38.90 TL
29.20 TL
8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zoom Soru Bankası Günay Yayınları
%20
Hızlı Gönderi
35.00 TL
28.00 TL
Kafadengi 8.Sınıf LGS Fen Bilimleri Challenger Soru Bankası
%25
Hızlı Gönderi
45.00 TL
33.75 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi
Kargo Ücretsiz