Yekta Güngör Özden : Atatürkçülüğe Adanmış Bir Ömür - Kolektif - İleri Yayınları

9786257956246
%
30
İndirim
84.00 TL
120.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Yekta Güngör Özden : Atatürkçülüğe Adanmış Bir Ömür Ürün Açıklaması

Yekta Güngör Özden deyince çoğumuzun aklına Anayasa Mahkemesi’ne başkanlık yaptığı dönemde gerici ve bölücülüğe karşı verdiği amansız mücadele gelir. O dönem hukukun bu ülkede her şeyden üstün olduğu bir dönemdi. Bu yüzden Anayasa Mahkemesi ve onun başkanı, ülkede sözü dinlenen ve ciddiye alınan önemli figürler arasındaydı.

Ancak Yekta Güngör Özden’i sadece Anayasa Mahkemesi Başkanı olarak ele almak çok ama çok yetersiz bir değerlendirme olacaktır. Gençliğinden itibaren tarihe tanıklık etmenin ötesinde tarihi şekillendiren bir isimdir Yekta Güngör Özden.

Gençliğinin öğrenci liderlerinden olan Yekta Güngör Özden, Atatürk’ün Ankara Etnoğrafya Müzesi’ndeki geçici kabrinden çıkarılışına şahitlik eden 10 kişilik heyetin hayatta olan tek üyesidir. Tüm bunları ve Atatürk’ün kalıcı istirahat mekanı olan Anıtkabir’e defni sırasında yaşananları, hayattaki tek şahidinden dinleyeceksiniz.

Elinizde tuttuğunuz bu kitap sadece bir söyleşi kitabı değil, Cumhuriyet tarihinin de bir yansımasıdır. 27 Mayıs’ta, 12 Mart’ta, 12 Eylül’de ve Cumhuriyet tarihinin pek çok kırılma anında neler yaşandığını birinci ağızdan okuyacaksınız.

Marka
İleri Yayınları
Yazar
Kolektif
Sayfa
176Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Ağustos 2023

Yekta Güngör Özden : Atatürkçülüğe Adanmış Bir Ömür Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı