Sonlu Elemanlar Analizi - Murat Yılmaz - Birsen Yayınevi

9789755117270
%
5
İndirim
218.50 TL
230.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Sonlu Elemanlar Analizi Ürün Açıklaması

Sayın Hocam, Prof. Dr. Ahmet Yalçın Aköz, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Faku¨ltesinde vermekte olduğu bir lisans dersinde, Sonlu Elemanlar yazılımlarını kastederek; “Bilgisayar programları kapalı birer kutu gibidir. Eğer kutunun içinde neler döndu¨ğu¨nu¨ merak ediyorsanız, odama bir ara uğrayın, konuşalım” demişti. Henu¨z toy bir lisans öğrencisi olarak o odanın kapısını çaldım ve konuşmamız tam yirmi u¨ç yıl aralıksız devam etti. Rahmetli hocamı saygı ve sevgi ile anıyorum.

İTÜ İnşaat Faku¨ltesinde on iki dönem boyunca vermekte olduğum “Finite Element Methods” dersinde edinmiş olduğum tecru¨beler ışığında hazırlanmış olan bu kitap, Sonlu Elemanlar konusunun hem öğrenimini hem de öğretimini kolaylaştırmak amacıyla, okuyucuya ve kendime sunmuş olduğum bir başlangıç-eser niteliğindedir. Eserin, ele alınan konular itibari ile hem teorik bilgiler anlamında hem de uygulama bakımından doyurucu bir referans kaynak olmasını umut ediyorum.
Kitabın yazımında, başta Prof. Dr. A. Yalçın Aköz olmak u¨zere, desteklerini ve bilgilerini benden esirgemeyen tu¨m hocalarıma, birlikte çalıştığım meslektaşlarıma, arkadaşlarıma, öğrencilerime ve aileme sonsuz teşekku¨ru¨ bir borç bildiğimi belirtmek isterim.

Kapak tasarımındaki katkılarından ötu¨ru¨ Sayın Olgaç Dölek’e ve bölu¨m başlıklarındaki figu¨rleri hazırlayan Sayın Can Eğridere’ye de ayrıca teşekku¨r ederim. Kitabın okuyucunun hizmetine sunulmasını mu¨mku¨n kılan; sponsor firmalar, yayınevi, matbaa ve dağıtım merkezlerinin yönetici ve çalışanlarına ve tabii ki kitabı okuyacak olan siz değerli okuyuculara sevgi, saygı ve minnetimi içtenlikle sunuyorum.
MURAT YILMAZ
2022

Marka
Birsen Yayınevi
Yazar
Murat Yılmaz
Sayfa
240Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
21.00x24.00cm
Basım Yılı
2022

Sonlu Elemanlar Analizi Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı