Şeyh Bedreddin Destanı - Zeki Büyüktanır - Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

%
27
İNDİRİM
9789752488960
%
27
İndirim
24.00 TL
17.52 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Destanlar, günümüz toplumların belleğine etkili ve kalıcı olarak tarihten önemli olaylar aktarmaktadır. Sonradan derlenmiş sözlü destanların yanında, bu türden edebi yönü ağır basan, yazar tarafından önceden derinliğine araştırılarak yazılan destanlarda ise, şiirselliğin yanında çok önemli bir öğreticilik söz konusudur.
Destan, Zeki Büyüktanırın ürettiği edebiyat türleri içerisinde çok başarılı olduğu bir alan. Şeyh Bedreddin Destanından başka yazdığı Pir Sultan Abdal Destanı, Anadolu Ulusal Kurtuluş Destanı, Kurtuluşa Giden Yol (Kuvayı Milliye) Destanı, Troya’dan Kurtuluş Savaşına Anadolu Destanı, Baba İshak Destanı, Ömerin Ağıdı Destanı ve Tilgarimo, hem bilimsel temeli olan hem de şiirsel tadıyla okurda etki bırakan destanlardır.
Zeki Büyüktanırın ayrıca bu alanda Homerostan Günümüze Anadolu Destanları ve Yazın Dünyamızın Kutsal Kitabı İLYADA adıyla bildiğimiz inceleme kitapları da bulunmaktadır.
Adil BOZKURTun onunla ilgili değerlendirmesinde belirttiği gibi; Zeki Büyüktanırın destanı, Türkçemizin yaylalarında üçgüldür, nergiz kokuludur.
Onun için doyumsuz bir uğraştır yazdığı destanlar. Dilimizde gönül örgüsüdür, sözleri yayla kokuludur.

FERHAT İŞLEK

 

Marka:
Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
Yazar:
Zeki Büyüktanır
Sayfa:
112 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Mart 2021