Rüzgaraltı Anıları - A. Özcan Günay - Karina Yayınevi

9786256977600
%
25
İndirim
120.00 TL
160.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Rüzgaraltı Anıları Ürün Açıklaması

Em. J. Plt. Kd. Alb. A. Özcan GÜNAY, 1982 Yılında Kara Harp Okulu’ndan Jandarma Teğmeni olarak mezun olmuştur. 1986 yılında Kara Havacılık Okulu Helikopter Pilot kursunu bitirmiş ve beş ayrı helikopter tipinde, toplam 25 yıl süreyle, 4985 saat uçmuştur. Bu süre içinde S-70 Helikopter Öğretmen Pilot kursunu ABDde Sikorsky tesislerinde, MI-17 Eğitimini Rusya Federasyonu Kazan Helikopter tesislerinde tamamlamış, 14 yıl Bakım ve Test Pilotluğu, J. Havacılık Bakım Komutanlığı, Filo Komutanlıkları, Destek Grup Komutanlığı, Hava Grup Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
Emekli olduktan sonra HAVELSANda yaklaşık 10 yıl Alan Uzmanı olarak Blackhawk ve Atak Helikopter simülatör projelerinde çalışmıştır.
RÜZGÂRALTI ANILARI sadece bir yaşam öyküsü ile sınırlı değildir. Bir jandarma helikopter pilotu ve diğer pilot arkadaşlarının, helikopter teknisyenlerinin ve tabii ki değişik operasyonlara iştirak eden kara unsurlarının 1985-2010 yılları arasında, iç güvenlik harekâtı kapsamında yaşadıklarına; neredeyse çeyrek yüzyıllık sürece farklı bir istikametten bakışı da içermektedir.
RÜZGÂRALTI ANILARI kuşkusuz sadece anılarla da sınırlı değildir. Helikopter pilotu tüm havacılar başta olmak üzere, her statüdeki askerlere, terörle mücadele harekâtında görev almış olanlara ve hâlen bu göreve devam edenlere birinci elden tecrübe aktarımında bulunmakta, yüreklere dokunacak yaşanmışlıklarla yüz yüze gelmemize imkân sağlamaktadır.
Madalyonun arka yüzünü merak edenler kendilerinden de mutlaka bir şeyler bulacak ve çıkarım yapacaklardır.
Onlar kartaldı, onlar umuttu, onlar hızırdı, onlar gözü pekti, onlar kahramandı, onlar candı...
Hüzün doluydular, yorgundular, küskündüler; kimileri istifa etti, kimileri intihar...
Onlar ölüme yakından dokunanlardı, onlar vatan uğruna gazi de oldular, şehit de...
GİTTİLER, DÖNDÜLER...
GİTTİLER, DÖNEMEDİLER...

Marka
Karina Yayınevi
Yazar
A. Özcan Günay
Sayfa
348Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Eylül 2023

Rüzgaraltı Anıları Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı