Liderlik ve Yönetsel Başarı - Candide Çulhaoğlu Uludağ - Siyasal Kitabevi

9786257424516
%
10
İndirim
72.00 TL
80.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Liderlik ve Yönetsel Başarı Ürün Açıklaması

Lider ve liderlik, her dönemde geçerli olan ve güncelliğini asla yitirmeyen kavramlar olup, hayatın her alanına sirayet etmiştir. Bu sebeple, bilgi ve kaynak konusundaki zenginliği yadsınamaz bir gerçektir. Geçmişten bugüne fazlasıyla tartışılmış, araştırılmış ve her açıdan incelenmiş olan liderlik konusunun gerek hayatın içinde gerekse literatürde farklı boyutlarla, farklı bakış açıları ve uygulamalarla gelecekte de yer alacağı olasıdır. Bu boyutlardan biri de “kadın liderliği” kavramıdır. Bu kavramın, öncelikle literatürde mevcuttan daha fazla geliştirilmesi, sonrasında yönetimde, hayatın içinde ve her alanda desteklenmesi kadının liderlikteki niteliksel ve niceliksel özelliklerini yukarıya çekecek, erkek-lider algısına ket vuracaktır.

Bu kitabın ilk iki kısımda liderlik, genel boyutları ile ele alınarak, liderlik için önemli bilgiler okuyucu için kaynak niteliğinde derlenmiştir. Üçüncü kısımda, kadın liderliğine ekonomik, yönetsel, kariyer, toplumsal, örgütsel, bireysel ve yönetsel başarı açılarından vurgu yapılmış olup, Türkiye’deki kadın yöneticiler incelenmiştir. Kitabın odak noktasını oluşturan, kadın liderliği konusunun bir araştırma ile desteklendiği dördüncü kısım ise, her biri kendi alanında son derece başarılı kadın yöneticilerin katılımı ve desteğiyle gerçekleştirilerek, değerli sonuçlar elde edilmiş ve okuyucuyla paylaşılmıştır.

Umalım ki bu kitap; liderlikle ilgilenen okuyucuya iyi bir kaynak olurken, kadınlara da liderlik adına ilham olsun ve dünya kadın liderlerle dolsun…

Candide Çulhaoğlu Uludağ

 
Marka
Siyasal Kitabevi
Yazar
Candide Çulhaoğlu Uludağ
Sayfa
160Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
2022

Liderlik ve Yönetsel Başarı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı